Skip to content
English French German Italian Polish Portuguese Russian Spanish Irish
Aktualności
Nowości w bibliotece Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Agnieszka Chorągwicka   
03.01.2014.

     Zapraszamy do udziału w kolejnym głosowaniu rankinku na ulubionego autora, książkę, serię miesiąca! W grudniowym głosowaniu I miejsce zajęła "Długa Ziemia" T. Pratchetta, drugie - kryminały Asy Larson. W styczniu i lutym proponujemy następujące książki i autorów: "Sezon burz " A. Sapkowski, "Japoński wachlarz" J. Bator, "Nie ma ekspresów przy żółtych drogach" A. Stasiuk, "Doktor Sen" S. King, "Tektonika uczuć" E. E. Schmitt, "Wołanie kukułki" R. Galbraith oraz Anna Ficner-Ogonowska, Haruki Murakami.
Głosujemy w bibliotece oraz poprzez sondę na szkolnej stronie internetowej w zakładce "biblioteka".
     Zachęcamy również do rozpoczęcia nowego roku z nowościami książkowymi. Polecamy fantasy, np. "Carska manierka" A. Pilipiuka, "Sezon burz" A. Sapkowskiego, kryminał - m. in. "Ręka" H. Mankella, "Burza słoneczna" A. Larson, powieści Harlana Cobena oraz Nicholasa Sparksa, Richarda Paula Evansa i wiele innych :))

 

 
Jesteśmy w półfinale ,,Pojedynku na Słowa'' Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Zofia Jakubowska   
02.01.2014.

Pojedynek na słowaGratulujemy uczniom naszego liceum pięknego występu podczas rywalizacji w  ''Pojedynku na Słowa". Dziękujemy drużynie, którą tworzą:

Aleksandra Marzęta - kl. 3a,  Maria Sulwierska - kl.3d,  Marzena Dębska - kl.2c, Maria Kowalczyk - kl.Ib,  Karolina Marszałek - kl.If,  Bartosz Sobik -kl.3b, Oskar Klos - kl.Ib, Adam Rojek- kl.Id.

Akompaniował pan Jarosław Hanik, a nad całą drużyną czuwał i wspierał ją pan profesor Marek Berger. 

 
"Świąteczna Paczka" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Anna Drozd   
02.01.2014.

  W imieniu organizatorów akcji "Świąteczna Paczka" pragniemy serdecznie podziękować za wsparcie finansowe, rzeczowe, a przede wszystkim za zaangażowanie i poświęcony czas.

 
Dyrektor Teatru Śląskiego spotkał się z młodzieżą naszego liceum Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Krzysztof Lazaj   
23.12.2013.

Spotkanie z Dyrektorem Teatru Śląskiego13 grudnia mieliśmy okazję gościć w murach naszej szkoły pana Roberta Talarczyka, Dyrektora Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach.  Pan Robert Talarczyk to wybitny reżyser teatralny, aktor, scenarzysta i dramaturg. „Piąta strona świata” w Teatrze Śląskim w jego reżyserii została uznana za najlepszy spektakl 19. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej (ex aequo z „Courtney Love” w reż. Moniki Strzępki w Teatrze Polskim we Wrocławiu – niektórzy licealiści mieli okazję obejrzeć obydwa nagrodzone przedstawienia!). Oczywiście to tylko jedna z jego wielu nagród. Pan Robert Talarczyk obejrzał wspólnie z uczniami naszej szkoły przygotowaną przez członków koła teatralnego sztukę „Męczeństwo Piotra Oheya” S.Mrożka, potem zaś opowiedział o planach repertuarowych swojego teatru, jego misji, roli tematyki śląskiej. Zdradził nam także, co – jego zdaniem – jest w teatrze najważniejsze. Obszerniejsze sprawozdanie z tego spotkania znajdziecie w styczniowym „Fryczaku”.

Katarzyna Nogły

 
Życzenia świąteczne! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Katarzyna Talarek   
20.12.2013.

Przed nami niezwykły czas odnalezienia w sobie Bożego Narodzenia. Całej społeczności szkolnej życzę szczęśliwych, przeżytych w zgodzie z bliźnimi, pełnych radośći i pokoju Świąt oraz wszelkiego dobra i pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku.

Dyrektor 

ZS nr 2 w Rybniku

Maria Malinowska

 

 
Sukces Maliny Zając! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Monika Popławska   
16.12.2013.

Sukces naszej uczennicy! Uczennica klasy ID Malina Zając zdobyła I m. w konkursie na pracę literacką. Jej opowiadanie zostało wyróżnione przez jury wśród wielu innych nadesłanych tekstów i uznane za najlepsze w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Gratulujemy Malinie sukcesu!!!

 
Sukcesy z języka niemieckiego! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Dominika Tlałka-Mackiewicz   
14.12.2013.

Uczennica klasy 2b Adrianna Pisarek zajęła III. miejsce w Wojewódzkim Konkursie Poezji Obcojęzycznej w Zespole Szkół nr 2 im. ks. prof. J. Tischner w  Żorach. Natomiast Philip Simon z klasy 2d oraz Łukasz Szendzielorz z klasy 2f przeszli do II. etapu Olimpiady Języka Niemieckiego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 
POSZUKIWANA SZACHISTKA ! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Katarzyna Kałuża   
12.12.2013.

Ze wzgędu na planowany udział naszych szachistów w drużynowych Mistrzostwach Polski szkół ponadgimnazjalnych w szachach, poszukujemy wśród licealistek szachistki, która chciałaby startować w tych zawodach.

                                                                                                          Grażyna Szulik

 
SZACHY Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Katarzyna Kałuża   
12.12.2013.

Podobnie jak w zeszłym roku nasi szachiści odnieśli sukces w zawodach szachowych, zdobywając Puchar Dyrektora ZST.

Kamil Cichy, Marcin Smołka i Mikołaj Wodecki zajęli wszystkie stopnie podjum. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. O szczegółach rywalizacji  czytaj na stronie aktualności sportowe.

                                                                                                                   Grażyna Szulik

 

 
««  start « poprz. 31 32 33 34 35 36 37 38 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 430 - 442 z 488

Gimnazjum

strona www Gimnazjum Dwujęzycznego nr 18 w Rybniku:

g18.rybnik.pl

Zamów biuletyn


Logowanie


Hasło?