Skip to content
English French German Italian Polish Portuguese Russian Spanish Irish
Aktualności
Warsztaty dotyczące realizacji filmów Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Katarzyna Talarek   
21.11.2013.

 Wszystkich zainteresowanych realizacją filmów zapraszamy na warsztaty prowadzone przez p. Janusza Rzymanka 4 grudnia br. (środa) o godz. 15.00 w bibliotece szkolnej. Poznasz różne sposoby kadrowania, montażu filmu oraz przygotowywania wywiadu. Efektem wspólnych działań będą gotowe filmy. :)

 

 

 
Sukcesy naszych licealistów w XV Turnieju Sztuki Recytatorskiej Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Zofia Jakubowska   
18.11.2013.

Nasi licealiści bardzo dobrze zaprezentowali się podczas XV Turnieju Sztuki Recytatorskiej  Promuj Śląsk w Chorzowie. W kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych zwycięzcą ( I miejsce) okazał się Adam Rojek (I D), zaś Sara Słomka (I C) otrzymała wyróżnienie. Ich sukces cieszy tym bardziej, iż jury jednogłośnie potwierdziło wysoki poziom przygotowanego repertuaru wszystkich uczestników konkursu. Przewodniczącą jury była dr hab. Łucja Czarnecka (adiunkt w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie), zaś członkami jury aktorzy – Barbara Szałapak oraz Michał  Breitenwald. Sara i Adam recytowali poezję księdza Jerzego Szymika oraz fragmenty powieści Wojciecha Kuczoka.

Katarzyna Nogły

 

 
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych podsumowany! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Katarzyna Talarek   
13.11.2013.

Zwycięzcami VI edycji konkursu fotograficznego "Wakacje w obiektywie" zostali: Klaudia Kesten z klasy 3d (nagroda za całokształt), w kategorii portret: Aleksandra Romanek, Oliwia Pływacz, w kategorii portret: Grzegorz Kuźnik, Agnieszka Białas, w kategorii pejzaż: Paulina Szumska, Marta Kamińska. Dodatkowo przyznano w tym roku trzy nagrody specjalne dla Patrycji Szendzielorz, Karoliny Podlasiak i Magdaleny Smyrdek. Zapraszamy serdecznie nauczycieli oraz uczniów na wystawę pokonkursową w bibliotece szkolnej:) Nogrody w konkursach czytelniczych otrzymali: Krzysztof Kukliński, Paweł Mańka, Bartosz Pluta. Gratulujemy!!

 

 
I miejsce Marzeny Dębskiej w Listopadowych Zaduszkach Literackich Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Justyna Mikuła   
13.11.2013.
Serdecznie gratulujemy Marzenie Dębskiej z klasy 2 c zajęcia I miejsca w Listopadowych Zaduszkach Literackich i życzymy kolejnych sukcesów Uśmiech
 
Wymiana polsko-niemiecka 2014 Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Dominika Tlałka-Mackiewicz   
12.11.2013.
Zapraszam wszystkie osoby, które zgłosiły swój udział w naszej kolejnej wymianie polsko-niemieckiej, na zebranie w piątek tj. 15.11.2013r w sali 3.1 o godz. 10.25 (długa przerwa).
 
Podsumowanie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Agnieszka Chorągwicka   
12.11.2013.
    Podsumowanie konkursu fotograficznego Wakacje w obiektywie oraz konkursów czytelniczych przeprowadzonych w październiku 2013r. - Zwiadowcy, Paulo Coelho - życie i twórczość oraz Igrzyska śmierci, odbędzie się w środę, 13 listopada 2013 r. o godzinie 13.10 w bibliotece szkolnej. Serdecznie zapraszamy!
 
Warsztaty matematyczne Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Karina Łępicka   
09.11.2013.
Uczniów klasy III GA oraz I i II LO uczęszczających na zajęcia koła matematycznego zapraszamy na warsztaty matematyczne, które odbędą się we wtorek 12 listopada br. w godz 7.30 - 8.50 w sali 21. Serdecznie zapraszamy.
Matematycy
 
IV Nocny maraton filmowy w II LO! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Katarzyna Talarek   
07.11.2013.
Zapraszamy serdecznie na IV Nocny maraton filmowy Batman Forever. Oszałamiająca kariera pewnego nietoperza 22/23 listopada br. Gościem specjalnym będzie znany dziennikarz radiowy, filmoznawca Łukasz Tura. Rozpoczynamy o godzinie 19.00 w piatek a kończymy o godzinie 6.00 w sobotę. Do wygrania filmy na DVD. Zapisy w bibliotece szkolnej:)
 
Ranking w bibliotece Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Agnieszka Chorągwicka   
06.11.2013.

   Pierwsze głosowanie w tegorocznej edycji Rankingu na Ulubionego Autora, Książkę, Serię Miesiąca za nami! We wrześniu i październiku zwyciężyła Gra o tron G. Martina, wyprzedzając jednym głosem Nicholasa Sparksa.
Zapraszamy do udziału w rankingu w listopadzie i grudniu. Głosować można w bibliotece szkolnej lub poprzez sondę internetową na stronie szkoły w zakładce "biblioteka".

 

 
««  start « poprz. 31 32 33 34 35 36 37 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 430 - 442 z 474

Gimnazjum

strona www Gimnazjum Dwujęzycznego nr 18 w Rybniku:

g18.rybnik.pl

Zamów biuletyn


Logowanie


Hasło?