Przez ostatni tydzień mieliśmy wielką przyjemność gościć w naszej szkole grupę niemieckich uczniów wraz z ich nauczycielami z Göttenbach Gymnasium, z Idar-Oberstein w Niemczech. Wizyta odbyła się w ramach sieci współpracy Erasmus+. Zgodnie z nazwą projektu, „Remembering the past together – shaping the future together”, nasi uczniowie, wspólnie z niemieckimi koleżankami i kolegami, rozważali trudne momenty wspólnej przeszłości, jak również przyszłość polsko-niemieckich relacji.
W pierwszym dniu wizyty, uczestniczyliśmy w spotkaniu z Panem posłem Markiem Krząkałą, który jest członkiem Komisji Spraw Zagranicznych, wiceprzewodniczącym Komisji ds. Unii Europejskiej oraz przewodniczącym polsko-niemieckiej grupy parlamentarnej. We wtorek odwiedziliśmy wspólnie Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz -Birkenau. W środę mieliśmy niesamowitą możliwość spotkania i porozmawiania w Urzędzie Miasta z Panem Prezydentem Piotrem Kuczerą. W czwartek, wraz z Panem Marcinem Adamczykiem, odwiedziliśmy ważne miejsca polsko-niemieckiej pamięci w naszym mieście. W międzyczasie pracowaliśmy w grupach nad projektami filmowymi, których tematem były relacje polsko-niemieckie. Dziś, w ostatnim dniu wizyty, przedstawiliśmy szerszej publiczności szkolnej, w ramach krótkiego festiwalu filmowego, wynik naszej pracy. Jesteśmy pewni, iż takie spotkania, które umożliwiają bliższe poznanie się, prowadzą do partnerskiej przyszłości opartej na zrozumieniu i szacunku.
Drodzy przyjaciele z Göttenbach Gymnasium serdecznie Wam dziękujemy za spotkanie!!! Zapraszamy do krótkiego fotoreportażu:)
Serdecznie podziękowania kierujemy w stronę Pana Marcina Adamczyka oraz Pani Dominiki Mackiewicz-Tlałki za organizację wizyty:) Dziękujemy również Pani Dominice Misztal za pomoc w organizacji podróży do Muzeum Auschwitz-Birkenau.


















