Skip to content
English French German Italian Polish Portuguese Russian Spanish Irish
Dzień Francuski Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Małgorzata Pifczyk   
08.06.2009.

2009

W poniedziałek 15 czerwca odbył się w naszej szkole Dzień Francuski. Reprezentanci wszystkich klas pierwszych i drugich wzięli udział w poszczególnych konkursach.

W Konkursie Wiedzy o Francji pierwsze miejsce zajęła klasa 1 e, drugie - 2 f, a trzecie 2 g.

W Turnieju Gry w Bule najlepszą okazała się drużyna z klasy 2 g, na drugim miejscu uplasowali się reprezentanci klasy pierwszej gimnazjum, a na trzecim - klasy 2 e i 1 c.

W Konkursie na Najlepszą Specjalność Kuchni Francuskiej najlepszymi kucharzami okazali się uczniowie z klasy 1 f (przygotowali sery pleśniowe zapiekane w cieście francuskim z ziołami oraz łososia duszonego z porami w papilotach), dalej z klasy 1 e (popisowymi potrawami tej klasy były ratatouille oraz mięso drobiowe w cebuli) oraz klasa 1 d (ciasto z jabłkami z sosem migdałowym, rogaliki francuskie z konfiturą oraz ciasteczka kokosowe).

Nagrodami w poszczególnych konkursach były pyszne torty dla klas za pierwsze miejsca. W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajęła klasa 1 e, wygrywając dodatkowy dzień wycieczki do wykorzystania w przyszłym roku szkolnym. Gratulujemy!!!

Młodzież miała również okazję zobaczyć prezentacje multimiedialne Regiony Francji oraz film francuski w wersji oryginalnej Jeszcze dalej niż północ. Ten kultowy film bardzo podobał się młodzieży zgromadzonej w auli szkolnej.

Wszystkie konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów i mamy nadzieję, że w przyszłym roku powtórzymy to przedsięwzięcie. Zdjęcia z tej imprezy znajdują się w galerii.

 

2010

21 czerwca 2010 r. w naszej szkole odbył się po raz czwarty już Dzień Francuski. Reprezentanci wszystkich klas pierwszych i drugich wzięli udział w konkursach : „Wiedzy o Francji”, Turnieju Gry w Bule i Konkursie Kulinarnym. W Konkursie „Wiedzy o Francji” zwyciężyła klasa II d, drugie miejsce zajęła klasa II f, a trzecie – I b. W Turnieju Gry w Bule najlepsi okazali się uczniowie z klasy I b, za nimi uplasowała się drużyna z klasy I f, a dalej I e. W Konkursie Kulinarnym wyróżnione zostały klasy II gimnazjum, I e i I f. Zwycięskie klasy otrzymały torty.
Po konkursach w auli szkolnej miała miejsce projekcja filmu francuskiego w wersji oryginalnej „Mikołajek”.
Dziękujemy wszystkim za udział i miłą zabawę i zapraszamy na kolejną imprezę francuską w przyszłym roku.

2012

We wtorek 26 czerwca odbył się w naszej szkole Dzień Francuski. Reprezentanci  klas gimnazjum i liceum wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Francji oraz w Konkursie na Najlepszą Specjalność Kuchni Francuskiej.

W Konkursie Wiedzy o Francji pierwsze miejsce zajęła klasa 2 g.

W Konkursie na Najlepszą Specjalność Kuchni Francuskiej najlepszymi kucharzami okazali się uczniowie z klasy 1 f
Nagrodami dla zwycięskich klas były pyszne torty .

Młodzież gimnazjalna miała również okazję zobaczyć francuski film pt. Pan od muzyki. Film ten, nominowany do nagrody Oscara, bardzo podobał się młodzieży zgromadzonej w auli szkolnej. 

2013

Z okazji przyjazdu gości z zaprzyjaźnionego miasta Saint-Vallier, w dniu 15 kwietnia odbył się w naszym liceum Dzień Francuski.

Przeprowadzono następujące konkursy:

 1. Konkurs kulinarny (na specjalność kuchni polskiej)
  Chętni uczniowie  przygotowali danie (dania) z kuchni polskiej. Jurorami konkursu byli Francuzi.
  Zdobywcą pierwszego miejsca została klasa 1 c, która w nagrodę otrzymała  tort.
 2. Konkurs muzyczny (francuska piosenka lub utwór muzyczny)
  Uczestnicy zaprezentowali piosenkę w języku francuskim lub utwór muzyczny francuskiego kompozytora. W konkursie wzięli udział:
  1.    Marzena Dębska – kl. 1c
  2.    Maria Marcol – kl. 2e
  3.    Monika Kulig – kl. 1b
  4.    Patrycja Szendzielorz – kl. 1Ga
  5.    Jagoda Klimek – kl. 2f
  6.    Agnieszka Nogły – kl. 2d, Aleksandra Buczek – kl. 2d, Magdalena Maier – kl. 2d
  7.    Piotr Tłustochowicz – kl. 3f, Kacper Nowak – kl. 3f
  Zwyciężył duet z klasy 3f. Drugie miejsce zdobyła uczennica klasy 2f, a trzecie – uczennica kl. 1c.
 3. Konkurs wiedzy o Polsce przygotowany w języku francuskim dla naszych gości z Saint-Vallier.
  Francuzi odpowiadali na dwadzieścia pytań dotyczących różnych dziedzin wiedzy o naszym kraju. Zwycięzcami konkursu zostali państwo Duda, którzy odpowiedzieli prawidłowo na 19 pytań.

2014

26 czerwca 2014 r. obchodziliśmy w szkole Dzień Francuski. Reprezentanci klas gimnazjum i liceum wzięli udział w konkursie wiedzy o Francji. Konkurs, który składał się z trzech etapów: ogólna wiedza o Francji, konkurs literacki i rozpoznawanie fotografii, wygrała klasa Ib. Nagrodą był pyszny tort.

Młodzież gimnazjalna miała okazję zobaczyć nominowany do Oskara, nagrodzony Cezarem francuski film pt. „Pan od muzyki”.

Ponadto można było degustować specjalności kuchni francuskiej: tarty, ciasta, rogaliki itp. przygotowane przez uczennice klas 3GA, 2c, 2e i 2f.

Rok 2015

25 września 2015r. w ramach Dnia Języków Obcych w naszej szkole zorganizowaliśmy Turniej Gry w Boules. Reprezentanci wszystkich klas wzięli udział w rozgrywkach. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem i wywołał wiele pozytywnych emocji wśród uczniów.Turniej wygrali reprezentanci  klasy 1a : Jonatan Kłosko i Karol Gabiga. Na dalszych miejscach uplasowali się przedstawiciele klas 3e i 1e. Serdecznie gratulujemy!

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Gimnazjum

strona www Gimnazjum Dwujęzycznego nr 18 w Rybniku:

g18.rybnik.pl

Zamów biuletyn


Logowanie


Hasło?