Skip to content
English French German Italian Polish Portuguese Russian Spanish Irish
Profil matematyczno - geograficzny Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Profil matematyczno - geograficzny - warsztaty i wykłady
Warsztaty i wykłady
W roku szkolnym 2005/2006 po raz pierwszy utworzono w naszej szkole klasę matematyczno-geograficzną. W klasie tej nauczanie matematyki i geografii prowadzone jest w zakresie rozszerzonym, co służy przygotowaniu ucznia do zdawania egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym i umożliwia dobry start na wielu kierunkach prestiżowych uczelni. Ciekawe matematyczne i geograficzne problemy rozpatrywane są w ramach dodatkowych kół, a uczniowie szczególnie uzdolnieni realizują indywidualny program nauczania.
Uczniowie obecnej klasy o tym profilu biorą udział w wykładach i warsztatach prowadzonych przez profesorów Uniwersytetu Śląskiego na Wydziale Nauk o Ziemi w Sosnowcu.
Kółko turystyczne
Kółko turystyczne
Dla uczniów zainteresowanych organizowane są również spotkania z wybitnymi matematykami - pracownikami wyższych uczelni. Równolegle przy klasie matematyczno-geograficznej działa kółko turystyczne, w ramach którego organizowane są wycieczki i rajdy w góry. Rozszerzony system nauczania oraz zajęcia dodatkowe pomagające naszym uczniom w zdobywaniu wiedzy i pokonywaniu kolejnych etapów w różnych konkursach i olimpiadach (Śląski Konkurs Matematyczny, Rozkosze Łamania Głowy, Ogólnopolski Sejmik Matematyków, Ogólnopolski Internetowy Konkurs Matematyczny, Kangur, Matematyka bez Granic, Olimpiada Matematyczna, Olimpiada Geograficzna, Olimpiada Nautologiczna, Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy, Misyjna Olimpiada Znajomości Afryki, Ogólnopolska Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH, Konkurs Mieszkam w województwie śląskim, Marsze na Orientacje, Międzynarodowy Rajd Turystyczny).
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Gimnazjum

strona www Gimnazjum Dwujęzycznego nr 18 w Rybniku:

g18.rybnik.pl

Zamów biuletyn


Logowanie


Hasło?