Skip to content
 
English French German Italian Polish Portuguese Russian Spanish Irish
Zaczynamy!
BÓBR 2017 Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Marek Sipko   
21.10.2017.
Największy bezpłatny konkurs informatyczny w Polsce BÓBR 2017
już od 13 do 16 listopada!

Szanowni Administratorzy, Nauczyciele i Uczniowie

Mamy przyjemność poinformować, iż konkursy główne odbędą się w dniach 13-16 listopada. Każdego dnia, jedna z grup wiekowych, będzie miała okazję na rozwiązywanie zadań w czasie rzeczywistym - zmagania rozpoczynają się w samo południe!

    Senior (szkoły ponadgimnazjalne) 13 listopada 2017 r.,
    Junior (gimnazja i klasy VII SP) - 14 listopada 2017 r.,
    Benjamin (szkoły podstawowe IV-VI) - 15 listopada 2017 r.,
    Skrzat (szkoły podstawowe I-III) - 16 listopada 2017 r.,

Rejestracja do Konkursu Głównego rozpocznie się 29 X i skończy na godzinę przed danym etapem konkursu. Do tego momentu wszyscy chętni muszą być już zapisani do konkursu.

Mamy zaszczyt poinformować, że tegoroczna edycja konkursu została objęta patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji.
Dziękujemy za to wyróżnienie!

Warto dodać, iż zadania konkursowe z ubiegłych lat znalazły się również na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczącej wdrażania programowania w szkole. Obecność wśród rekomendowanych materiałów jest dla nas powodem do dumy! 

Organizatorami konkursu są Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, firma Learnetic z Gdańska oraz Oddział Kujawsko-Pomorski Polskiego Towarzystwa Informatycznego (OKP-PTI).

Więcej informacji na temat konkursu - regulamin, zadania z poprzednich edycji na stronie:

Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w konkursie prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli informatyki.
Zgłoszenia do dnia 6 listopada.
 
Polska-Niemiecka Współpraca Młodzieży Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Joanna Kondys   
16.10.2017.

 

 

 

W dniach 18- 24 września uczniowie 3ciej klasy gimnazjum w ramach rewizyty gościli w swoich domach niemiecką młodzież z miasta Zeulenroda - Triebes. Podczas tygodniowego pobytu w Rybniku nasi niemieccy partnerzy nie tylko uczestniczyli w zajęciach szkolnych, ale także zwiedzili Muzeum Śląskie w Katowicach, uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych w kopalni Guido, a także mieli okazję by zobaczyć Kraków. Czas spędzony indywidualnie z rodzinami naszych gimnazjalistów również wypełniony był różnego rodzaju atrakcjami. Wymiana była świetną okazją by pokonać bariery językowe i zintegrować się z rówieśnikami zza zachodniej granicy. Opiekunem projektu była wychowawczyni 3 klasy gimnazjum- p. Beata Kocjan.

 

Spotkanie było współfinansowane ze środków

Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży

 

 

 

 
Sztafetowe biegi przełajowe. Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Michał Wita   
15.10.2017.
W dniu 12.10.2017 r. nasza szkoła startowała w sztafetowych biegach przełajowych. Dziewczęta miały do pokonania dystans ok. 800 m, a chłopcy ok. 1500 m. Dzielne i waleczne dziewczęta wywalczyły 1 miejsce w etapie miejskim i 2 m. w rejonie, a chłopcy 5 miejsce w mieście i 6 m. w rejonie.
Skład sztafety dziewcząt: Magda Skrzynecka, Klaudia Warmińska, Emilia Zywert, Julia Polak, Laura Podpłońska, Julia Wałach.
Sztafeta chłopców: Piotr Rubin, Oskar Durka, Marcin Tumas, Dawid Klose, Konrad Gozdawa-Grajewski, Rafał Karwot, Bartosz Ogniewski.
 
KONKURS na logo projektu Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Hanna Skowrońska   
11.10.2017.
KONKURS na logo projektu: 
VisibleTeaching4Performance
( VT4P)
Erasmus plus  2017-2020

Serdecznie zapraszamy uczniów naszego liceum do wzięcia udziału w międzynarodowym konkursie na logo projektu. Dodatkowo czekamy na projekt odznaki  lub znaku jakości, które będą przyznawane szkołom upowszechniającym dobre praktyki w regionie.
Zasady konkursu:
1. Konkurs adresowany jest do uczniów naszego liceum oraz uczniów szkół partnerskich
    biorących udział w multilateralnym projekcie „Visible Teaching 4Performance”.
2. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie trzy propozycje. 
3. Prace konkursowe przyjmuje koordynator - Hanna Skowrońska (s. 3.3) do 7 listopada  2017r.
4. Projekty mogą być wykonane w dowolnej cyfrowej technice graficznej lub odręcznie (wykonane dowolną techniką plastyczną). 
5. Zwycięskie  projekty  zostaną wyłonione  przez międzynarodową komisję konkursową spośród wszystkich prac przygotowanych przez szkoły partnerskie. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na szkolnej stronie internetowej.
6. Dla autorów  najlepszych  projektów  przewidziano nagrody niespodzianki.
Więcej o projekcie: 
W skład partnerstwa wchodzą szkoły z Polski ( koordynator projektu),  Bułgarii, Finlandii, Francji, Grecji, Niemiec, Portugalii, Włoch oraz Turcji.
 Założenia projektu to :
•Współpraca szkół partnerskich, wymiana dobrych praktyk oraz opracowanie innowacyjnych metod z uwzględnieniem czynników wpływających na sukces ucznia. Inspiracją do projektu są badania profesora J. Hattie związane z wielkością  efektu oraz interwencjami edukacyjnymi przynoszącymi optymalne rezultaty. Chcemy wspólnie tworzyć  szkołę, która z sukcesem uczy, angażuje, inspiruje, przygotowuje do uczenia się przez całe życie. 
•Chcemy promować działania, które pomogą stworzyć szkołę, w której nauczyciel dostrzega nauczanie oczami ucznia. Będziemy szukać odpowiedzi na pytanie „Jak maksymalizować siłę oddziaływania na uczenie się?”
•Kolejnymi założeniami projektu są doskonalenie umiejętności językowych, podstawowych umiejętności kluczowych oraz kreowanie postawy otwartości na różnorodność kulturową.
•Działania projektowe będą również uwzględniały szkolenia krótkoterminowe dla uczniów i nauczycieli.   Zaplanowaliśmy szkolenia dla  nauczycieli w Niemczech  oraz Finlandii. Szkolenie dla uczniów odbędzie się Bułgarii w formie mobilności łączonej  z wykorzystaniem bezpiecznego środowiska pracy na platformie „twinspace” przed wizytą, co stworzy bazę do dalszej pracy z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi informatycznych rekomendowanych przez Komisję Europejską. Tematyka szkoleń dotyczyć będzie  informacji zwrotnej, samooceny, strategii uczenia się, zastosowania narzędzi ICT wspierających procesy edukacyjne. Uczniowie zdobędą certyfikaty, których walidacji dokonają krajowe centra Europass. W ramach międzynarodowych spotkań projektowych odbędą się dwie wizyty w naszej szkole  oraz jedna we Włoszech.
•Dla nauczycieli zostaną opracowane plany wsparcia w wybranych  obszarach (TEPs - Teacher Empowerment Plans), które wraz z  nowoczesnymi  rozwiązaniami  
metodycznymi  zostaną zaproponowane do ujęcia w planie rozwoju szkoły.
•Będziemy dzielić się efektami naszej współpracy w regionie, w kraju  oraz na szczeblu międzynarodowym.
 
Serdecznie zapraszamy
 
Szkolna Liga Lekkoatletyczna Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Michał Wita   
05.10.2017.


W dniu 28 września odbyła się szkolna liga lekkoatletyczna na stadionie LA MOSiR w Rybniku. Nasi reprezentanci spisali się dzielnie i stanęli w kilku konkurencjach na podium. Drużynowo na etapie miejskim chłopcy i dziewczęta zdobyli 3 miejsce a w  etapie rejonowym 4 miejsce. 

Możemy pochwalić się świetnym wynikiem sztafet 4 x 100 m chłopcy 2 miejsce (48,73), a dziewczyny 1 miejsce (54,29) w mieście i rejonie. Skład: Klaudia Warmińska, Oliwia Ujek, Julia Polak, Magda Stępień i Dawid Klose, Piotr Ojczyk, Paweł Kuczek, Szymon Frączek. Pełne wyniki na stronie wychowania fizycznego.

 
Konkurs "Wakacje w obiektywie" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Agnieszka Chorągwicka   
02.10.2017.

Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO MIESIĄCA BIBLIOTEK SZKOLNYCH OGŁASZAMY X EDYCJĘ KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO
„WAKACJE W OBIEKTYWIE”

Aby wziąć udział w konkursie należy:
* do 31 października 2017 przynieść do biblioteki szkolnej maksymalnie 3 zdjęcia o tematyce wakacyjnej wywołane w formacie 15x20 (ujęcia postaci, pejzażu lub detalu)
* podpisać zdjęcia na odwrocie (imię, nazwisko, klasa), można również zaproponować tytuły zdjęć.
Fotografie oceniać będzie powołane przez organizatorów jury, które zadecyduje o przyznaniu nagród oraz wytypuje prace na wystawę pokonkursową w bibliotece szkolnej.
Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i wyróżnień nastąpi podczas otwarcia wystawy pokonkursowej.
Zapraszamy serdecznie do udziału w naszym konkursie!

 
Szkolna Liga Piłki Nożnej Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Michał Wita   
01.10.2017.

4 października 2017r. rusza Szkolna Liga Piłki Nożnej.

  1. System rozgrywek: „każdy z każdym” mecz – rewanż w dwóch rundach jesiennej i wiosennej

  2. Zasady gry: 2x 10 min., zespół liczy 6-7 zawodników, w grze uczestniczy
    4 zawodników w polu + bramkarz.

  3. Termin / godzina środa 15:00 – 15:45

  4. Zgłoszenia do 3 października 2017r.: Grażyna Szulik lub Max Hadas


 
Kolejny raz w Niemczech! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Dominika Tlałka-Mackiewicz   
29.09.2017.

W dniach od 20.09. - 27.09.2017 grupa naszych uczniów po raz kolejny wybrała sie do Niemiec w ramach polsko-niemieckiej wymiany młodzieży. Program jak zawsze był bardzo ciekawy i intensywny. Uczniowie zwiedzili szkołę w Marl i wzięli udział w zajeciach, zwiedzili stadion słynej drużyny piłkarskiej "Borussi - Dortmund", odwiedzili piękne miasteczko studenckie Muenster, odbyli semianrium na temat stosunków polsko-niemieckich w Bonn oraz zobaczyli przepiękna katedrę w Kolonii. Weekend uczniowie spędzili ze swoimi Gospodarzami w ramach indywidualnego pogramu w rodzinach goszczących. Wszyscy wrócili zadowoleni, pełni nowych wrażeń, zawarli również wiele nowych znajomości i oczywiście podszlifowali język niemiecki i angielski.

 

 
Kólko teatralne Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Marek Sipko   
25.09.2017.
 
W czwartki o 15 00
w auli szkolnej odbywać się będą
spotkania koła teatralnego.
Zapraszam wszystkie utalentowane osoby
– uczennice i uczniów liceum oraz gimnazjum -  
na pierwsze (informacyjne) spotkanie 
w czwartek 28 września 2017 do auli.
Katarzyna Nogły
 
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 73 - 81 z 488

Rybnik

Gimnazjum

strona www Gimnazjum Dwujęzycznego nr 18 w Rybniku:

g18.rybnik.pl

Zamów biuletyn


Logowanie


Hasło?
  

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Frycza Modrzewskiego w Rybniku jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2018".

bip

Imieniny

16 Grudnia 2018
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Adelajda, Ado,
Albina, Alina,
Ananiasz, Bean,
Zdzisława
Do końca roku zostało 16 dni.

Sondy

Ranking na Ulubionego Autora, Książkę, Serię Miesiąca - październik / listopad 2018r.