Skip to content
 
English French German Italian Polish Portuguese Russian Spanish Irish
Zaczynamy!
TENIS STOŁOWY Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Katarzyna Kałuża   
24.10.2013.

W dniu 15.10.2013r. odbył się turniej tenisa stołowego dziewcząt. Wzięło udział 10 drużyn. Skład naszej drużyny: Adrianna Pisarek 2b, Michalina Owsianko 2c, Barbara Reclik 2c.

Wyniki indywidualne: Adrianna Pisarek IV miejsce, Michalina Owsianko XII miejsce, Barbara Reclik XIV miejsce.

Wynik drużynowy: IV miejsce w mieście.

 

W dniu 21.10.2013r. miał miejsce turniej tenisa stołowego chłopców. Skład naszej drużyny: Sebastian Płaczek 3c, Rafał Świaczny 3c, Błażej Bugla 2d.

 Wyniki indywidualne: Sebastian Płaczek II miejsce, Błażej Bugla V miejsce, Rafał Świaczny XXIII miejsce.

 Wynik drużynowy: II miejsce w mieście.

Wszystkim startującym gratulujemy sportowej walki i osiągniętych wyników.

 
PIŁKA NOŻNA - ROZGRYWKI MIEJSKIE 10.10.2013 Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Katarzyna Kałuża   
24.10.2013.

10 października 2013r. na boisku przy Zespole Szkół Technicznych ul. Kościuszki zostały rozegrane mecze eliminacyjne grupy C w piłce nożnej. Nasz zespół w składzie:

Wojciech Orzeł (2a), Daniel Babiak (3a), Marcin Ciupek (3c), Bartosz Bywalec (2b), Radosław Auguścik (2a), Jakub Pielecha (2a), Łukasz Szendzielorz (2f), Michał Kosteczko (2f), Amadeusz Mandera (2f), Michał Kołodziejczyk (2b), Michał Jabłoński (1f), Dariusz Pala (1b) i Adam Kuczera (1a) rozegrał dwa mecze: z IV LO
im. M. Kopernika i z gospodarzem turnieju – ZST.

Pierwsze spotkanie rozegrali uczniowie ZST i IV LO. Mecz był do jednej bramki
i zakończył się wysokim zwycięstwem ZST 15:3. W drugim meczu spotkali się licealiści z Frycza i Kopernika. Na początku chłopcy z II LO zdobyli szybko trzy bramki
i mogłoby się wydawać, że będzie „powtórka z pierwszego meczu”. Jednak chłopcy
z IV LO ambitnie odrobili straty i doprowadzili do remisu 5:5. W trzecim meczu naprzeciw siebie stanęli gospodarze turnieju i nasi chłopcy. Kibice i obserwatorzy obecni wokół boiska niewiele dawali szans II LO. Zaraz po gwizdku na rozpoczęcie meczu, skoncentrowani i zdeterminowani chłopcy z naszej szkoły dzielnie stawili czoło akcjom zaczepnym ZST. Pod wodzą Wojtka Orła, który z pozycji obrońcy – wymiatacza kierował zespołem, żadna piłka nie znalazła drogi do naszej bramki, której strzegł Bartosz Bywalec. W ataku Daniel Babiak nękał szybkimi kontrami linie defensywne gospodarzy. Pomagał mu Marcin Ciupek. Środek trzymali Radosław Auguścik i Jakub Pielecha. Najpierw szybka bramka i 1:0, potem wypracowana pozycja naszych napastników i 2:0, za chwilę bramkarz gospodarzy zbyt daleko wybiegł na przedpole i został skarcony na 3:0. Na ławce gospodarzy zagościła nerwowość. Każdy chciał odrobić straty. Zawodnicy II LO wypełniali skrupulatnie założenia taktyczne i mimo zmasowanych ataków przeciwników „dowieźli” do końcowego gwizdka 5:4.

Wyniki końcowe:

ZST – IV LO 15:3

IV LO – II LO 5:5 (0:3)

ZST – II LO 4:5 (3:1)

Klasyfikacja końcowa:


1. miejsce II LO 4 pkt. 10-9 (stosunek bramek)

2. miejsce ZST 3 pkt. 19-8

3. miejsce IV LO 1 pkt. 8-20


Do finału miejskiego, który zostanie rozegrany 25 października 2013r. awansowali zawodnicy II LO, gdzie spotkają się z uczniami Zespołu Szkół Budowlanych i Zespołu Szkół nr 3 – V LO.


GSz.

 
Filmy Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Krzysztof Lazaj   
20.10.2013.
Zapraszamy do obejrzenia krótkich filmików z uroczystości szkolnych, które znajdują się w zakładce "Filmy." Wkrótce pojawią się tam również anglojęzyczne wiadomości filmowe z życia szkoły.

Have a quick look at short films depicting our school celebrations in the Films section. Soon you will find there school news in English.
 
Zaproszenie na spektakl "Piąta strona świata" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Zofia Jakubowska   
16.10.2013.

 

Zapraszam zainteresowane ciekawym spędzeniem czasu osoby na spektakl w reżyserii Roberta Talarczyka "Piąta strona świata" w Teatrze Śląskim w Katowicach 17 listopada (niedziela) na godzinę 1600.


Ten spektakl zdobył w bieżącym roku wiele ważnych nagród:


1)29.06.2013 Spektakl „Piąta strona świata” Kazimierza Kutza w reżyserii Roberta Talarczyka laureatem 19. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.


2)Festiwal Prapremier - nagroda dla Przemysława Sokoła


Jedna z sześciu nagród na XII Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy trafiła do Przemysława Sokoła, autora muzyki do spektaklu "Piąta strona świata"
w reżyserii Roberta Talarczyka.

 

A najlepiej zobaczcie sami na stronie Teatru Śląskiego:

 

http://www1.teatrslaski.art.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=174:piata-strona-swiata&catid=151:przedstawienia-na-afiszu&lang=pl


Oto link do recenzji:

 

http://www1.teatrslaski.art.pl/images/pdf/piata_strona_swiata_recenzje.pdf


 

Zainteresowane osoby proszę o kontakt ze mną ( do piątku) w celu odebrania formularzy zgód na wyjazd i uzyskania dodatkowych informacji. Mam jeszcze 15 miejsc (zarezerwowanych biletów).

                                                                                                              Katarzyna Nogły

 
Rozmowy we Fryczu Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Agnieszka Chorągwicka   
16.10.2013.
   Pierwsze warsztaty na temat porozumiewania się - "Rozmowy we Fryczu", prowadzone przez Pana Andrzeja Ochojskiego, odbędą się w czwartek (17 października) w sali 2.5
o godzinie 15.00.
 
Wyniki konkursu z języka angielskiego Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Joanna Marcol   
14.10.2013.

Dn. 26.09.13r. z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych odbył się w naszej szkole konkurs z języka angielskiego. Organizatorem testu sprawdzającego oraz fundatorem nagród dla najlepszych było Centrum Usług Językowych Albion w Rybniku. Oto lista zwycięzców:

Pierwsze miejsce - Joanna Urbaniec

Drugie miejsce - Patryk Mikołajec

Trzecie miejsce - Weronika Kaczmarczyk oraz Adam Kucz

Czwarte miejsce - Monika Kulig

Piąte miejsce – Paulina Oleś oraz Michał Radka

 

Szczegółowa lista wyników konkursu znajdują się na stronie internetowej C.U.J. Albion:

http://albionplanet.pl/index.php5?s=702

Gratulujemy!

 


 

 

 
Dzień Edukacji Narodowej Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Katarzyna Talarek   
12.10.2013.

Najlepsze życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragnę przekazać wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Szkoły . Wielu sukcesów, niegasnącego zapału, optymizmu a przede wszystkim satysfakcji z wykonywanej pracy.

Dyrektor Zespolu Szkół nr 2

Maria Malinowska

 
Warsztaty językowe Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Agnieszka Chorągwicka   
10.10.2013.

   Do piątku (11.10.2013r.) można zapisywać się jeszcze na warsztaty "Rozmowy we Fryczu", prowadzone przez p. Andrzeja Ochojskiego, na temat umiejętności porozumiewania się.
Zapisy w bibliotece szkolnej.

 
Roweromaniak Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Katarzyna Kałuża   
10.10.2013.

Przypominamy, że zbiórka na wycieczkę rowerową dnia 12.10.13 rok jest o godzinie 9.00, parking ulica Gliwicka - Mosir Ruda.

Serdecznie zapraszają organizatorzy szkolnych wycieczek rowerowych "ROWEROMANIAK " Katarzyna Kałuża i Michał Wita Spoko.

 
««  start « poprz. 51 52 53 54 55 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 460 - 468 z 488

Rybnik

Gimnazjum

strona www Gimnazjum Dwujęzycznego nr 18 w Rybniku:

g18.rybnik.pl

Zamów biuletyn


Logowanie


Hasło?
  

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Frycza Modrzewskiego w Rybniku jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2018".

bip

Imieniny

19 Grudnia 2018
Środa
Imieniny obchodzą:
Abraham, Beniamin,
Dariusz, Gabriela,
Mścigniew,
Nemezjusz,
Tymoteusz, Urban
Do końca roku zostało 13 dni.

Sondy

Ranking na Ulubionego Autora, Książkę, Serię Miesiąca - październik / listopad 2018r.