Skip to content
 
English French German Italian Polish Portuguese Russian Spanish Irish
Zaczynamy!
SZACHY Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Katarzyna Kałuża   
12.12.2013.

Podobnie jak w zeszłym roku nasi szachiści odnieśli sukces w zawodach szachowych, zdobywając Puchar Dyrektora ZST.

Kamil Cichy, Marcin Smołka i Mikołaj Wodecki zajęli wszystkie stopnie podjum. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. O szczegółach rywalizacji  czytaj na stronie aktualności sportowe.

                                                                                                                   Grażyna Szulik

 

 
Wyjazd do Francji! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Maria Dziedzic   
12.12.2013.

Informujemy, że trwają zapisy na wyjazd do Francji (wymiana językowa do Saint-Vallier), wrzesień 2014 r.  W programie dwa dni w Paryżu.Uśmiech Program pobytu w Saint-Vallier oraz sprawy organizacyjne i finansowe zostaną podane w terminie późniejszym. Zapisy u nauczycieli języka francuskiego ( p. M. Dziedzic, p. J. Bieńkowska i p. B. Szczelina).

Serdecznie zapraszamy!

 
Godzina kodowania Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Krzysztof Lazaj   
11.12.2013.

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do udziału w Godzinie Kodowania w ramach Tygodnia Informatyki (Computer Science Education Week, 9-15 grudnia), który wspierają m.in. Bill Gates, Mark Zuckerberg, Chris Bosh, will.i.am, przekonując w swoich wypowiedziach o ogromnej roli programowania we współczesnych czasach, bez względu na dziedzinę życia.

Godzina Kodowania to możliwość zasmakowania prawdziwej informatyki w czasie 60 minut. Wcześniej można się przygotować rozwiązując różne łamigłówki.

Udział można brać będąc w szkole lub na uczelni, w miejscu pracy, w domu lub w dowolnym innym miejscu, gdzie jest dostęp do Internetu z komputera lub urządzenia mobilnego.

Kolejne kroki postępowania są opisane tutaj:

http://edu.rsei.umk.pl/godzinakodowania/

http://godzinakodowania.pl/

http://edu.rsei.umk.pl/godzinakodowania/

Zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

 
Przedświąteczne akcje charytatywne we Fryczu Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Aleksandra Wowra   
10.12.2013.
Zbliżające się święta Bożego Narodzenia są dla wielu czasem większej wrażliwości na drugiego człowieka. Z radością chcemy się podzielić tym, że w naszej szkole wielu uczniów i nauczycieli chętnie angażuje się w liczne akcje charytatywne. W tym roku uczniowie wolontariusze, młodzież działająca w Samorządzie i MRM, a także poszczególne klasy ze swoimi wychowawcami i nauczycielami zorganizowali: zbiórkę słodyczy, zabawek i artykułów szkolnych dla dzieci z Placówek Wsparcia  Dziennego przy Bazylice oraz w dzielnicy Paruszowiec - Piaski, pomoc dla Domu Dziecka w Rybniku, udział w akcji Czapka Świętego Mikołaja a także tradycyjny już Kiermasz Świąteczny - na który zapraszamy w przedświątecznym tygodniu. Zaangażowanym uczniom i nauczycielom a w szczególności p. A. Andreczko, p. J. Mikule, p. J. Kondys  i p. K. Czank, p. K. Łępickiej i p. A. Wowrze i wielu innym za wspieranie i inicjowanie dobroczynności dziękujemy. Zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby wspierać działania Szkolnego Klubu Wolontariusza do kontaktu z opiekunem - A. Wowrą
 
Wyśpiewały wszystkie główne nagrody!! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Krzysztof Lazaj   
02.12.2013.

W piątek, 29 listopada w ZS nr 3 w Rybniku odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej, który zakończył się spektakularnym sukcesem uczennic naszej szkoły!

W kategorii szkół  ponadgimnazjalnych
I miejsce zajęła Marzena Dębska z kl. II c,  
II miejsceNatalia Sikora (akomp.Ewa Pazdur) z II e;

w kategorii szkół gimnazjalnych
I miejsce zajęła Patrycja Szendzielorz z 2GA.

Pięknie zaprezentowały się również Maria Kowalczyk z I b oraz Iwona i Ilona Herdy z II d.

Jury podkreśliło bardzo wysoki poziom prezentacji naszych uczennic; oprócz umiejętności wokalnych zachwyciły oryginalną interpretacją utworów.

                                                                                                         Serdecznie gratulujemy!!!

                                                                                                                            
Mariola Madzia

 
Spawozdanie skrajnie subiektywne z wyjazdu naukowego do Włoch w czerwcu 2013 Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Zofia Jakubowska   
25.11.2013.

Czas niepohamowanym kołem..., zatem już w nowym roku szkolnym wracam pamięcią do naszego czerwcowego wyjazdu naukowego do Włoch.Od osiemnastego do dwudziestego szóstego czerwca zwiedziliśmy wraz z czterdziestoma dwoma uczniami naszego liceum: Mediolan, Wenecję, Sienę, San Gimignano, Florencję, Rzym i Asyż. By podróż ta nosiła znamiona naukowości :), zarówno uczniowie, jak i my-nauczyciele przygotowaliśmy wykłady, prezentację, prelekcje. Autobus stał się miejscem (zbrodnio)myślenia (patrz: Orwell, Szymborska) i czasem zamyślenia(patrz: lustro, okno lub inna powierzchnia nie do końca gładka).

Czytaj całość
 
Warsztaty dotyczące realizacji filmów Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Katarzyna Talarek   
21.11.2013.

 Wszystkich zainteresowanych realizacją filmów zapraszamy na warsztaty prowadzone przez p. Janusza Rzymanka 4 grudnia br. (środa) o godz. 15.00 w bibliotece szkolnej. Poznasz różne sposoby kadrowania, montażu filmu oraz przygotowywania wywiadu. Efektem wspólnych działań będą gotowe filmy. :)

 

 

 
Sukcesy naszych licealistów w XV Turnieju Sztuki Recytatorskiej Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Zofia Jakubowska   
18.11.2013.

Nasi licealiści bardzo dobrze zaprezentowali się podczas XV Turnieju Sztuki Recytatorskiej  Promuj Śląsk w Chorzowie. W kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych zwycięzcą ( I miejsce) okazał się Adam Rojek (I D), zaś Sara Słomka (I C) otrzymała wyróżnienie. Ich sukces cieszy tym bardziej, iż jury jednogłośnie potwierdziło wysoki poziom przygotowanego repertuaru wszystkich uczestników konkursu. Przewodniczącą jury była dr hab. Łucja Czarnecka (adiunkt w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie), zaś członkami jury aktorzy – Barbara Szałapak oraz Michał  Breitenwald. Sara i Adam recytowali poezję księdza Jerzego Szymika oraz fragmenty powieści Wojciecha Kuczoka.

Katarzyna Nogły

 

 
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych podsumowany! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Katarzyna Talarek   
13.11.2013.

Zwycięzcami VI edycji konkursu fotograficznego "Wakacje w obiektywie" zostali: Klaudia Kesten z klasy 3d (nagroda za całokształt), w kategorii portret: Aleksandra Romanek, Oliwia Pływacz, w kategorii portret: Grzegorz Kuźnik, Agnieszka Białas, w kategorii pejzaż: Paulina Szumska, Marta Kamińska. Dodatkowo przyznano w tym roku trzy nagrody specjalne dla Patrycji Szendzielorz, Karoliny Podlasiak i Magdaleny Smyrdek. Zapraszamy serdecznie nauczycieli oraz uczniów na wystawę pokonkursową w bibliotece szkolnej:) Nogrody w konkursach czytelniczych otrzymali: Krzysztof Kukliński, Paweł Mańka, Bartosz Pluta. Gratulujemy!!

 

 
««  start « poprz. 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 442 - 450 z 492

Rybnik

Gimnazjum

strona www Gimnazjum Dwujęzycznego nr 18 w Rybniku:

g18.rybnik.pl

Zamów biuletyn


Logowanie


Hasło?
  

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Frycza Modrzewskiego w Rybniku jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2018".

bip

Imieniny

19 Stycznia 2019
Sobota
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Bernard,
Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk,
Kanut, Mariusz,
Marta, Matylda,
Mechtylda, Pia,
Racimir, Sara
Do końca roku zostało 347 dni.

Sondy

Ranking na Ulubionego Autora, Książkę, Serię Miesiąca - październik / listopad 2018r.