Skip to content
 
English French German Italian Polish Portuguese Russian Spanish Irish
Zaczynamy!
Życzenia świąteczne! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Katarzyna Talarek   
20.12.2013.

Przed nami niezwykły czas odnalezienia w sobie Bożego Narodzenia. Całej społeczności szkolnej życzę szczęśliwych, przeżytych w zgodzie z bliźnimi, pełnych radośći i pokoju Świąt oraz wszelkiego dobra i pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku.

Dyrektor 

ZS nr 2 w Rybniku

Maria Malinowska

 

 
Dyrektor Teatru Śląskiego spotkał się z młodzieżą naszego liceum Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Krzysztof Lazaj   
23.12.2013.

Spotkanie z Dyrektorem Teatru Śląskiego13 grudnia mieliśmy okazję gościć w murach naszej szkoły pana Roberta Talarczyka, Dyrektora Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach.  Pan Robert Talarczyk to wybitny reżyser teatralny, aktor, scenarzysta i dramaturg. „Piąta strona świata” w Teatrze Śląskim w jego reżyserii została uznana za najlepszy spektakl 19. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej (ex aequo z „Courtney Love” w reż. Moniki Strzępki w Teatrze Polskim we Wrocławiu – niektórzy licealiści mieli okazję obejrzeć obydwa nagrodzone przedstawienia!). Oczywiście to tylko jedna z jego wielu nagród. Pan Robert Talarczyk obejrzał wspólnie z uczniami naszej szkoły przygotowaną przez członków koła teatralnego sztukę „Męczeństwo Piotra Oheya” S.Mrożka, potem zaś opowiedział o planach repertuarowych swojego teatru, jego misji, roli tematyki śląskiej. Zdradził nam także, co – jego zdaniem – jest w teatrze najważniejsze. Obszerniejsze sprawozdanie z tego spotkania znajdziecie w styczniowym „Fryczaku”.

Katarzyna Nogły

 
Sukces Maliny Zając! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Monika Popławska   
16.12.2013.

Sukces naszej uczennicy! Uczennica klasy ID Malina Zając zdobyła I m. w konkursie na pracę literacką. Jej opowiadanie zostało wyróżnione przez jury wśród wielu innych nadesłanych tekstów i uznane za najlepsze w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Gratulujemy Malinie sukcesu!!!

 
Sukcesy z języka niemieckiego! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Dominika Tlałka-Mackiewicz   
14.12.2013.

Uczennica klasy 2b Adrianna Pisarek zajęła III. miejsce w Wojewódzkim Konkursie Poezji Obcojęzycznej w Zespole Szkół nr 2 im. ks. prof. J. Tischner w  Żorach. Natomiast Philip Simon z klasy 2d oraz Łukasz Szendzielorz z klasy 2f przeszli do II. etapu Olimpiady Języka Niemieckiego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 
POSZUKIWANA SZACHISTKA ! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Katarzyna Kałuża   
12.12.2013.

Ze wzgędu na planowany udział naszych szachistów w drużynowych Mistrzostwach Polski szkół ponadgimnazjalnych w szachach, poszukujemy wśród licealistek szachistki, która chciałaby startować w tych zawodach.

                                                                                                          Grażyna Szulik

 
SZACHY Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Katarzyna Kałuża   
12.12.2013.

Podobnie jak w zeszłym roku nasi szachiści odnieśli sukces w zawodach szachowych, zdobywając Puchar Dyrektora ZST.

Kamil Cichy, Marcin Smołka i Mikołaj Wodecki zajęli wszystkie stopnie podjum. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. O szczegółach rywalizacji  czytaj na stronie aktualności sportowe.

                                                                                                                   Grażyna Szulik

 

 
Wyjazd do Francji! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Maria Dziedzic   
12.12.2013.

Informujemy, że trwają zapisy na wyjazd do Francji (wymiana językowa do Saint-Vallier), wrzesień 2014 r.  W programie dwa dni w Paryżu.Uśmiech Program pobytu w Saint-Vallier oraz sprawy organizacyjne i finansowe zostaną podane w terminie późniejszym. Zapisy u nauczycieli języka francuskiego ( p. M. Dziedzic, p. J. Bieńkowska i p. B. Szczelina).

Serdecznie zapraszamy!

 
Godzina kodowania Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Krzysztof Lazaj   
11.12.2013.

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do udziału w Godzinie Kodowania w ramach Tygodnia Informatyki (Computer Science Education Week, 9-15 grudnia), który wspierają m.in. Bill Gates, Mark Zuckerberg, Chris Bosh, will.i.am, przekonując w swoich wypowiedziach o ogromnej roli programowania we współczesnych czasach, bez względu na dziedzinę życia.

Godzina Kodowania to możliwość zasmakowania prawdziwej informatyki w czasie 60 minut. Wcześniej można się przygotować rozwiązując różne łamigłówki.

Udział można brać będąc w szkole lub na uczelni, w miejscu pracy, w domu lub w dowolnym innym miejscu, gdzie jest dostęp do Internetu z komputera lub urządzenia mobilnego.

Kolejne kroki postępowania są opisane tutaj:

http://edu.rsei.umk.pl/godzinakodowania/

http://godzinakodowania.pl/

http://edu.rsei.umk.pl/godzinakodowania/

Zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

 
Przedświąteczne akcje charytatywne we Fryczu Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Aleksandra Wowra   
10.12.2013.
Zbliżające się święta Bożego Narodzenia są dla wielu czasem większej wrażliwości na drugiego człowieka. Z radością chcemy się podzielić tym, że w naszej szkole wielu uczniów i nauczycieli chętnie angażuje się w liczne akcje charytatywne. W tym roku uczniowie wolontariusze, młodzież działająca w Samorządzie i MRM, a także poszczególne klasy ze swoimi wychowawcami i nauczycielami zorganizowali: zbiórkę słodyczy, zabawek i artykułów szkolnych dla dzieci z Placówek Wsparcia  Dziennego przy Bazylice oraz w dzielnicy Paruszowiec - Piaski, pomoc dla Domu Dziecka w Rybniku, udział w akcji Czapka Świętego Mikołaja a także tradycyjny już Kiermasz Świąteczny - na który zapraszamy w przedświątecznym tygodniu. Zaangażowanym uczniom i nauczycielom a w szczególności p. A. Andreczko, p. J. Mikule, p. J. Kondys  i p. K. Czank, p. K. Łępickiej i p. A. Wowrze i wielu innym za wspieranie i inicjowanie dobroczynności dziękujemy. Zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby wspierać działania Szkolnego Klubu Wolontariusza do kontaktu z opiekunem - A. Wowrą
 
««  start « poprz. 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 433 - 441 z 488

Rybnik

Gimnazjum

strona www Gimnazjum Dwujęzycznego nr 18 w Rybniku:

g18.rybnik.pl

Zamów biuletyn


Logowanie


Hasło?
  

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Frycza Modrzewskiego w Rybniku jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2018".

bip

Imieniny

16 Grudnia 2018
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Adelajda, Ado,
Albina, Alina,
Ananiasz, Bean,
Zdzisława
Do końca roku zostało 16 dni.

Sondy

Ranking na Ulubionego Autora, Książkę, Serię Miesiąca - październik / listopad 2018r.