Skip to content
 
English French German Italian Polish Portuguese Russian Spanish Irish
Zaczynamy!
Sukces gimnazjalisty Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Marek Sipko   
16.05.2018.
Z przyjemnością informujemy, że Wiktor Belkhayat, uczeń klasy III naszego gimnazjum, uzyskał tytuł finalisty Olimpiady Lingwistyki Matematycznej.  Tym samym uzyskał wolny wstęp na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunki matematyka i informatyka, na Uniwersytecie Jagielońskim otrzymuje maksymalny wynik przedmiotowy z matematyki na wszystkich kierunkach oraz maksymalną punktację w rekrutacji na niektóre kierunki studiów na Uniwersytecie Warszawskim. No cóż… jeszcze nie rozpoczął nauki w liceum, a już wie gdzie na niego czekają po maturze. 
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
Język angielski i III GA raz jeszcze Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Marek Sipko   
14.05.2018.
Z radością informuję, że troje uczniów III GA – Wiktoria Wajda, Bartosz Tramś i Wojciech Przybylski uzyskało tytuły laureatów Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów. Rywalizacja była kilkuetapowa i obejmowała test pisemny, trzy testy online, nakręcenie filmu oraz dwie rozmowy z egzaminatorami przez Skype’a.  Uprawnienia laureatów Olimpiady są takie same jak laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Congratulations !!! 
Beata Kocjan
 
Szkolenie w ramach projektu Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Marek Sipko   
02.05.2018.
W ramach projektu Erasmus+: 'Visible Teaching 4 Performance' w dniach 21-26.04.2018r. w miejscowości Moers (Niemcy) odbyło się kolejne szkolenie naszej kadry pedagogicznej w składzie: Hanna Skowrońska (koordynator projektu), Joanna Marcol (nauczyciel jęz.angielskiego), Joanna Lubańska-Pieloch (nauczyciel jęz.niemieckiego) oraz Oriana Kotajny (nauczyciel jęz.angielskiego). Szkolenie prowadził wykładowca Uniwersytetu w Dortmund - Detlev Lindau-Bank. Celem konferencji było podnoszenie kompetencji nauczycieli, maksymalizowanie siły oddziaływania na proces uczenia oraz wsparcie planu rozwoju szkoły.
 
GRATULACJE!!! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Marek Sipko   
21.04.2018.

Z radością informujemy, iż laureatami Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego o Indeks KUL zostali: Barbara Dudzik (kl. 3A) - II miejsce, Marta Koczar (kl. 3F) - III miejsce oraz Rafał Pyszny (kl. 3D) - IV miejsce. Gratulujemy również finalistom, którymi zostali: Emilia Solik (kl. 3B), Jan Kucza (kl. 3B) oraz półfinalistom, którymi są : Marta Wojaczek (kl. 3C) oraz Piotr Stroka (kl. 3D). 

 Gratulujemy!!!
 
Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Ameryce Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Marek Sipko   
11.04.2018.
Uczennice II LO im A. Frycza Modrzewskiego w Rybniku laureatkami Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ameryce.
Uczennice, Joanna Szymik oraz Wiktoria Kaleta, zostały laureatkami 16 edycji konkursu „I know America” organizowanego przez Ośrodek  Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Ambasadą Stanów Zjednoczonych Ameryki oraz Fundacją Wspomagania Wsi. Dziewczyny pokonały ponad 1300 osób w kraju przechodząc przez wszystkie 3 etapy konkursu sprawdzające takie dziedziny wiedzy, jak kultura, historia, amerykański system polityczny, bieżąca sytuacja społeczno-gospodarcza, stosunki polsko-amerykańskie, system edukacji, geografia, sport. Gratulujemy!
 
Osiągnięcia naszych licealistek w konkursach recytatorskich Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Marek Sipko   
10.04.2018.
Dorota Ostrowska (kl. II d) oraz Marta Tabacka (kl. I d) zakwalifikowały się do finału XVI Wojewódzkiego Konkursu  Poezji Zbigniewa Herberta, odbywającego się  pod honorowym patronatem żony poety, Katarzyny Herbert. W finałowych zmaganiach, które miały miejsce 6 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach, Marta zajęła III miejsce
Kolejnych sukcesem obu dziewcząt (kwalifikacją do finału) zakończył się występ w eliminacjach XVI Wojewódzkiego Konkursu Poezji Metafizycznej. Konkurs odbywa się co roku pod patronatem Arcybiskupa Katowickiego – ks. dr. Wiktora Skworca i Biskupa Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego – ks. dr. Adriana Korczago. Eliminacje miały miejsce w Domu Zborowym w Wiśle.
Uczennice przygotowała pani mgr Katarzyna Nogły. 
Trzymamy kciuki za występ Doroty i Marty w finale tego konkursu we wrześniu!
 
Sukces w dziedzinie sztuk plastycznych Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Marek Sipko   
09.04.2018.
Krzysztof Kaletka, uczeń klasy III f, zdobył I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „NAJLEPSZE…” (w kategorii wiekowej 16-19 lat).
Gratulacje!
 
  
 
Sukces z WOS-u i Historii!!! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Marek Sipko   
07.04.2018.
Z wielką dumą informujemy, że pięcioro uczniów naszej szkoły zostało laureatami Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o indeksy KUL.
Z części poświęconej Wiedzy o społeczeństwie tytuł laureata i indeks na wybrany kierunek na Wydziale Nauk Społecznych otrzymali:
Oskar Durka – 3f
Wiktor Kuczek – 3f
Dominika Winkler – 3f
Uczniowie przygotowywali się pod opieką Pani mgr Jolanty Palińskiej.
Natomiast w części historycznej tytuł laureata i indeks na wybrany kierunek na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji otrzymali:
Bartłomiej Chlubek – 2a
Bartłomiej Wieczorek – 3c
Uczniów przygotował mgr Marcin Adamczyk 
Serdecznie gratulujemy!
 
Wielki sukces naszej uczennicy w Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu i Żywności Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Ewelina Maj   
05.04.2018.

Miło nam poinformować, iż Paulina Zegarska z klasy 2d została laureatką XXII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Uczennica przygotowywała się pod opieką Pani mgr Małgorzaty Kamińskiej.

Gratulujemy wielkiego sukcesu!!!    
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 28 - 36 z 488

Rybnik

Gimnazjum

strona www Gimnazjum Dwujęzycznego nr 18 w Rybniku:

g18.rybnik.pl

Zamów biuletyn


Logowanie


Hasło?
  

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Frycza Modrzewskiego w Rybniku jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2018".

bip

Imieniny

16 Grudnia 2018
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Adelajda, Ado,
Albina, Alina,
Ananiasz, Bean,
Zdzisława
Do końca roku zostało 16 dni.

Sondy

Ranking na Ulubionego Autora, Książkę, Serię Miesiąca - październik / listopad 2018r.