Skip to content
English French German Italian Polish Portuguese Russian Spanish Irish
Aktualności
Kolejna wymiana polsko-niemiecka Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Dominika Tlałka-Mackiewicz   
13.04.2017.
Od 29.03. - 05.04.2017 gościliśmy w szkole uczniów z naszej partnerskiej szkoły w Niemczech - Gymnasium im Loekamp. Nasi Goście zwiedzili szkołę, wzięli udział w zajęciach, zobaczyli Kraków oraz Kopalnię Soli w Wieliczce, jak również wybrali się do Oświęcimia. Nie zabrakło również takich atrakcji jak warsztaty z rękodzieła zorganizowane przez nasze nauczycielki p. Agnieszkę Dudek-Pomykoł i Barbarę Leftih. Weekend naszi goście spędzili na indywidualnym programie w rodzinach goszczących. Przepiękna pogoda dopisała nam jak zawsze, uczniom i ich opiekunom bardzo się podobało w Polsce, wszyscy czekamy na naszą rewizytę we wrześniu w Niemczech.
 
XV Olimpiada Lingwistyki Matematycznej Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Joanna Kondys   
12.04.2017.

Z radością informujemy, że nasze uczennice : Anna Drewniok z klasy II f oraz Dorota Głosz z klasy III d zostały Finalistkami XV Olimpiady Lingwistyki Matematycznej

Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów!

 
Jak co roku Diamentowy Indeks AGH z fizyki dla uczniów naszej szkoły! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Joanna Kondys   
12.04.2017.
Z radością informujemy, że troje uczniów naszej szkoły uzyskało tytuł Laureata Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" z fizyki.

Serdecznie gratulujemy Monice Klimek  z klasy 3b ,  Adamowi Pawłowskiemu z klasy 3a oraz Wojciechowi Adamcowi z klasy 2b.

Wojtek i Adam przygotowywali się pod opieką p. Grzegorza Łopatki, a  Monika pogłębiała wiedzę pod czujnym okiem p. Romualda Kondysa.

Życzymy dalszych sukcesów !!!

 
Dzień Otwarty w IILO Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Magdalena Trzebuniak   
11.04.2017.

Zachęcamy do lektury - relacja Kamila Kamińskiego, ucznia kl. 1E.

Zarówno dla maturzystów, jak i gimnazjalistów, zbliża się okres niosący ze sobą ogromne zmiany. W grę wchodzi wybór przyszłych uczelni czy szkół średnich. Teraz skupimy się na tej drugiej grupie, która 19-21 kwietnia zmagać się będzie z testem, weryfikującym wiedzę i zdolności nabyte w gimnazjum. Jak wybrać, aby wybór był satysfakcjonujący i w pełni konstruktywny? Najlepiej poznać potencjalną przyszłą szkołę z różnych stron! Taką możliwość zaoferowało, jak co roku, II Liceum Ogólnokształcące im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, starszym rocznikom znane pod patronatem Hanny Sawickiej. 8 kwietnia szkoła zorganizowała dzień otwarty. 

 

Czytaj całość
 
Podziękowanie Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Magdalena Trzebuniak   
11.04.2017.

W dniu 8 kwietnia prezentowaliśmy naszą ofertę edukacyjną w szkole. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim Uczniom, Nauczycielom, Pracownikom oraz Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie Dnia Otwartego.

Maria Malinowska

Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 

 

 
Ponownie w CERN! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Magdalena Trzebuniak   
11.04.2017.

W dniach od 21 do 25 marca troje uczniów II LO: Łukasz Bartoszek  z klasy IA, Paweł Maciończyk z klasy IIB i Adam Pawłowski z klasy III A uczestniczyło w warsztatach naukowych dla laureatów konkursów fizycznych zorganizowanych przez polskich pracowników naukowych Europejskiej Organizacji  Badań Jądrowych CERN pod Genewę. Koordynatorem projektu był absolwent naszego liceum dr Arkadiusz Gorzawski. CERN dysponuje największym obecnie akceleratorem – Wielkim Zderzaczem Hadronów (LHC) i to tutaj potwierdzono istnienie Bozonu Higgsa. Warsztaty obejmowały serię wykładów, zajęcia doświadczalne oraz wycieczki. W tym czasie uczniowie zapoznawali się z niezwykle zaawansowaną technologicznie aparaturą badawczą oraz  poszerzali swoją wiedzę z zakresu fizyki cząstek elementarnych, sposobów ich wytwarzania i detekcji.

Dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę!

 
Diamentowy Indeks AGH z matematyki dla uczniów naszej szkoły! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Ewa Tokarz   
10.04.2017.

Z radością informujemy, że troje uczniów naszej szkoły uzyskało tytuł laureata Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" z matematyki.

Gratulujemy Monice Klimek i Karolinie Słomce z klasy 3b oraz Adamowi Pawłowskiemu z klasy 3a.

Monika i Karolina przygotowywały się pod opieką p. Ewy Tokarz, a Adam  pracował z p. Kariną Łępicką.

Serdecznie gratulujemy!!

 
Dwunastu najlepszych! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Magdalena Trzebuniak   
10.04.2017.

Przedstawiamy laureatów Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Społeczeństwie: 
Marta Olejowska, Bartosz Zimny, Martyna Staneczek oraz Monika Bonczek z klasy 3GA, Kacper Bugla, Wojciech Maciejończyk i Monika Chowaniec z 2GA. 
Ogółem z naszej szkoły do trzeciego etapu zakwalifikowało się dwunastu uczniów. Tytuł finalisty uzyskali: Aleksandra Magiera, Filip Madzia, Julia Rewer, Anna Kalinowska z 3GA oraz Wiktor Belkhayat z 2GA. Uczniów przygotowywała p. Jolanta Palińska. 

Gratulujemy!!

 
Sukces Bartłomieja Wieczorka Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Magdalena Trzebuniak   
03.04.2017.

Serdecznie gratulujemy Bartłomiejowi Wieczorkowi z klasy 2c, który został laureatem VI Olimpiady Wiedzy o Górnym Śląsku. Bartek jako laureat wybrał indeks na politologię w Uniwersytecie Śląskim. Życzymy kolejnych sukcesów!

Justyna Mikuła

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 92 - 104 z 468

Gimnazjum

strona www Gimnazjum Dwujęzycznego nr 18 w Rybniku:

g18.rybnik.pl

Zamów biuletyn


Logowanie


Hasło?