Skip to content
English French German Italian Polish Portuguese Russian Spanish Irish
Aktualności
Teatr po angielsku Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Sylwia Bandyga   
03.04.2017.

Po kilku latach przerwy odrodził się w naszej szkole duch teatrów w języku angielskim, a to głównie za sprawą Anny Drewniok z II f, która stworzyła musical ”Illusion”. Ania  napisała zarówno tekst jak i muzykę, była też odtwórczynią głównej roli. Sztuka została owacyjnie przyjęta przez publiczność podczas Festiwalu Teatrów w Języku Angielskim organizowanym corocznie w I LO w Rybniku oraz nagrodzona 2. miejscem przez międzynarodowe Jury. Helena Bór z II a wybrana została najlepszą aktorką festiwalu.

Sztukę przygotowała i przedstawiła grupa C1 – Anna Drewniok, Marta Koczar (aktorka i flecistka) i Mikołaj Sochacki (pianista) z klasy II f; Jakub Bodio, Jan Bodio, Basia Dudzik i Helena Bór (aktorka i kontrabasistka) oraz Sonia Zieleźny (scenograf) z klasy II a.

Congratulations! We are looking forward to seeing you on our school stage :)

 
Kierunek - Dublin Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Sylwia Bandyga   
03.04.2017.

Z przyjemnością informujemy o sukcesie naszych gimnazjalistów, którzy osiągnęli świetne wyniki w III Międzypowiatowym  Konkursie „Poliglota Ziemi Śląskiej”. Spośród 30 uczestników finału, który odbył się 31.03.2017 w siedzibie  CUJ Albion w Rybniku –organizatora zawodów, 12 było z naszej szkoły. Uczestnicy przystąpili do testów z języka angielskiego oraz niemieckiego lub francuskiego. Łączny wynik z obu testów stanowił o zajmowanym w konkursie miejscu. I tak:

 Wiktoria Wajda z klasy 2GA zajęła 1. miejsce, a Julia Cwynar, również z 2GA, 3. miejsce

Nagrody wręczył uczestnikom zastępca prezydenta Miasta Rybnika Janusz Koper. Główną nagrodą w konkursie jest dwutygodniowy pobyt na obozie językowym w Irlandii!

Laureatom i finalistom gratulujemy, a Wiktorii życzymy wspaniałych wrażeń!

 
Sukces uczniów podczas XII Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności Destination Imagination Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Sylwia Bandyga   
31.03.2017.

  Drużyna reprezentująca Poradnię Psychologiczno- Pedagogiczną w Rybniku (uczniowie naszego liceum: Joanna Szymik, Zuzanna Murzyn, Klaudia Żymełka oraz Grzegorz Kuźnik) zdobyła I miejsce w Wyzwaniu Naukowym „Ściśle tajne” w III poziomie wiekowym podczas XII Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności.

Dzięki zajęciu I miejsca podczas tegorocznej olimpiady nasi uczniowie zyskali prawo do reprezentowania Polski podczas Światowej Olimpiady Kreatywności (Global Finals), która odbędzie się 22-28.05.2017 w Knoxville     w Stanach Zjednoczonych.

Gratulujemy!

Prosimy o wsparcie na wyjazd dla naszych uczniów (liczy się każda wpłacona złotówka).

Numer konta Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Rybniku, ul. Kościuszki 55:

71 1020 2472 0000 6402 0499 0737 z dopiskiem Darowizna dla drużyny  na wyjazd do USA.

 

 
Koncert w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia pod batutą absolwenta Frycza Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Sylwia Bandyga   
31.03.2017.

Koncert w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia pod batutą absolwenta Frycza, Pawła Kapuły

Klasa III c miała p rzyjemność wysłuchania wyjątkowego koncertu w katowickim NOSPR-ze. Dyrygował absolwent naszego liceum, Paweł Kapuła. To finalista (2009/2010) oraz laureat (2010/2011) Olimpiady Artystycznej w sekcji muzyki. Studiował dyrygenturę symfoniczno-operową w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz równolegle muzykologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od sezonu 2016/2017 jest dyrygentem-asystentem Dyrektora Jacka Kaspszyka w Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Szczególne wrażenie wywarły na nas „Nagrobek Couperina” M.Ravela oraz „Wariacje na temat Paganiniego” Witolda Lutosławskiego. Koncert zakończyła owacja na stojąco! Mieliśmy też okazję porozmawiać z dyrygentem i podzielić się wrażeniami.

Zachęcamy zainteresowane klasy do uczestnictwa w kolejnych tego typu przedsięwzięciach – w tym roku szkolnym odbędą się jeszcze dwa koncerty w ramach programu.

 
KOLEJNY SUKCES BARTOSZA MODZELEWSKIEGO Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Sylwia Bandyga   
27.03.2017.

W sobotę 25 marca 2017 Bartosz Modzelewski z klasy III f uzyskał tytuł laureata IV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej. Przypominamy, że dwa tygodnie wcześniej został laureatem V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o III RP. Bartkowi serdecznie gratulujemy!

Jolanta Palińska

 
DZIEŃ OTWARTY Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Sylwia Bandyga   
23.03.2017.
 
DZIEŃ OTWARTY Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Magdalena Trzebuniak   
22.03.2017.

Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. A. Frycza Modrzewskiego w Rybniku serdecznie zapraszają młodzież wraz z Rodzicami na DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY, który odbędzie się w sobotę, 8 kwietnia 2017 r. w godzinach 9:00-14:00. Będziemy zaszczyceni, jeśli zechcecie Państwo nas odwiedzić i bezpośrednio zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2017/2018, bazą dydaktyczno-wychowawczą oraz atmosferą panującą w naszej szkole. Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla gości, m.in. lekcje otwarte, pokazy i eksperymenty naukowe, koncerty, warsztaty, wystawy prac uczniów, gry i zabawy. Serdecznie zapraszamy!

Poniżej program Dnia Otwartego.

Czytaj całość
 
CrossFrycz = CrossFit Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Magdalena Trzebuniak   
21.03.2017.
31 marca (piątek) w sali gimnastycznej odbędzie się trening siłowo-kondycyjny CrossFit.

To wszechstronny trening zbudowany z obwodu różnorodnych ćwiczeń, które wykonujemy na czas lub ilość powtórzeń.
Zalety crossfitu: funkcjonalność, oddziaływanie na wszystkie grupy mięśniowe, poprawa siły i zarazem wytrzymałości mięśniowej, spalanie kalorii, rzeźbienie mięśni, jednym słowem: KOMPLEKSOWOŚĆ!!!

Przed rozpoczęciem ćwiczeń w obwodzie nauczymy się je wykonywać poprawnie technicznie.
Start: 15:00 do ok. 16:30
Niespodzianka: będą taśmy TRX!!!
Zapraszam wszystkich chętnych crossfitowców!!!
Zapisy u pani Kasi Kozioł
 
Uczniowie 2LO laureatami Konkursu wiedzy z języka angielskiego! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Magdalena Trzebuniak   
21.03.2017.
Z przyjemnością informujemy, że Filip Kaźmierczak (3d) zajął pierwsze miejsce w IV edycji Konkursu wiedzy z języka angielskiego. Kacper Grudzień (3d) zajął miejsce trzecie a Łucja Kiwic (3d) miejsce czwarte. Wyżej wymienieni uczniowie otrzymali tytuł laureatów oraz indeksy na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.
Serdecznie gratulujemy!
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 79 - 91 z 447

Gimnazjum

strona www Gimnazjum Dwujęzycznego nr 18 w Rybniku:

g18.rybnik.pl

Zamów biuletyn


Logowanie


Hasło?