Skip to content
English French German Italian Polish Portuguese Russian Spanish Irish
Aktualności
Olimpijka z Rio w naszej szkole. Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Michał Wita   
20.10.2016.
Nauczyciele wychowanie fizycznego zapraszają na spotkanie z Moniką Brzostek - reprezentantką Polski w siatkówce plażowej, uczestniczką finałów tegorocznych igrzysk olimpijskich w Rio de Janerio. Spotkanie odbędzie się 21.10.2016 w auli szkolnej o godzinie 13.30.
 
Ekspresowy Konkurs Czytelniczy Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Magdalena Trzebuniak   
20.10.2016.

Zapraszamy do udziału w Ekspresowym Konkursie Czytelniczym z Wiedzy o Literaturze Fantasy, który odbędzie się 25.10.2016 (wtorek) na długiej przerwie (10:25-10:45) w bibliotece szkolnej. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy, kto przyjdzie, ten się bawi!

 
Sukces naszej licealistki w ogólnopolskim konkursie! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Sylwia Bandyga   
18.10.2016.
Sukces naszej licealistki w ogólnopolskim konkursie
the Polish Unit of the UNESCO Chair in Bioethics (Haifa) & Centrum Bioetyki 
i Bioprawa Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego.

Gratulujemy Zosi Fuchs, uczennicy klasy III c, zajęcia III miejsca w konkursie plastycznym na najlepszy plakat poświęcony tematyce bioetycznej. Motto tegorocznego konkursu brzmiało „Bioetyka – prawa człowieka a zdrowie”. Praca Zosi związana była 
z problemem Równość, sprawiedliwość i zakaz dyskryminacji. Tak jak inne nagrodzone prace zostanie pokazana podczas  obchodów  Światowego Dnia Bioetyki 19 X 2016 r. w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego oraz podczas  ogólnopolskiej konferencji naukowej “Bioetyka a zdrowie publiczne” organizowanej przez Komitet Bioetyki przy Prezydium PAN oraz Centrum Bioetyki i Bioprawa IF Uniwersytetu Warszawskiego. Więcej informacji 
o konkursie:  http://cbb.uw.edu.pl/konkurs-plastyczny/

Cieszymy się z Twojego osiągnięcia, Zosiu. 
Katarzyna Nogły
 

 
Dziękujemy wszystkim pierwszoklasistom za wspaniałą zabawę! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Sylwia Bandyga   
16.10.2016.
7 października w naszej szkole miały miejsce tradycyjne otrzęsiny uczniów klas pierwszych liceum. Tym razem przyjemność ich organizowania przypadła klasie II F, która wygrała ubiegłoroczną edycję. 
Wspólna zabawa utrzymana była w konwencji popularnych i lubianych filmów (,,Gwiezdne wojny”, ,,Władca Pierścieni”, uniwersum „Harry’ego Pottera”, universum  „Indiany Jonesa”, ,,Piraci z Karaibów” i ,,Alicja w Krainie Czarów”). Wszystkie klasy zaprezentowały się doskonale, byliśmy pod wrażeniem Waszych kostiumów, pomysłów, humoru. Dziękujemy, że zechcieliście wziąć udział we wspólnej zabawie. Przygotowanie dla Was, Drodzy Pierwszoklasiści, tego przedsięwzięcia było prawdziwą przyjemnością. Za rok kolejne otrzęsiny – zorganizują je tegoroczni zwycięzcy – klasa I a. 
Jeszcze raz gratulujemy Wam niebywałej kreatywności! 
Moc była z Wami!
Klasa II f wraz z wychowawczynią
 
 
  
 
Dzień Edukacji Narodowej Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Magdalena Trzebuniak   
12.10.2016.

W piątek obchodzimy święto oświaty.

O godzinie 8:15 uczniowie klas pierwszych i drugich liceum oraz klasy 3C spotkają się w salach ze swoimi wychowawcami, a następnie o godz. 8:30 będą uczestniczyć w uroczystej akademii. 

Uczniowie gimnazjum oraz klas: 3A, 3B, 3D, 3E i 3F liceum spotkają się z wychowawcami w salach o godz. 9:45, a o godz. 10:00 wezmą udział w akademii.

 
Konkurs programistyczny Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Sylwia Bandyga   
12.10.2016.
Konkurs odbędzie się  w ramach tegorocznego Code Weeka (15-23 października)
 
Najważniejsze informacje:
- Pula nagród to 6 tys. zł!
- Zespoły mogą składać się z 1-6 osób(z jednej szkoły może startować kilka zespołów)!
- Zgłoszenia można przesyłać do 15 października!
- Wsparcia podczas hackathonu będą udzielać uczestnikom m.in mentorzy z Fundacji Media 3.0 i z SAP SE
- Wsparcie w rozwoju i promocji zwycięskiego projektu!
- Szkoły oraz nauczyciel-opiekun zespołu otrzymają oficjalne potwierdzenie o udziale w hackathonie w ramach Code Week 2016 (Tydzień Kodowania)
- Więcej informacji oraz regulamin na stronie http://apki.org/news/hack-heroes-wez-udzial-w-codeweekowym-hackathonie
 
 
Konkurs plastyczny i fotograficzny Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Aleksandra Wowra   
11.10.2016.
Zachęcamy wraz z Towarzystwem Oświaty Zdrowotnej w Rybniku do udziału w konkursie plastycznym i fotograficznym "Moja Akademia Dojrzałości 2016". Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 6 - 21 lat, jego celem jest promowanie życia bez używek oraz negowanie zachowań ryzykownych. Samodzielnie wykonana praca plastyczna lub fotografia wraz z zgodąopiekuna prawnego na udział w konkursie powinna został wysłana na adres organizatora najpóźniej do dnia 4 listopada. 12 najlepszych prac zostanie opublikowanych w klendarzu na rok 2017. Szczegóły na stronie www.psse.rybnik.pl i u pedagoga szkolnego.
 
Kolejny raz w Niemczech!!! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Dominika Tlałka-Mackiewicz   
10.10.2016.

Już po raz kolejny  nasi uczniowie mieli możliwość wyjazdu do Niemiec i odwiedzenia naszej partnerskiej szkoły w Marl  koło Dortmundu, w ramach szkolenej wymiany młodzieży. Młodzież od 29.09. do 06.10. mieszkała w domach swoich niemieckich Gospodarzy. W trakcie 8-dniowego pobytu w Północnej Westfalii uczniowie zobaczyli szkołę, wzięli udział w zajęciach oraz objazdowej wycieczce po Zagłębiu Ruhry. Mieli również okazję zobaczyć znany stadion drużyny "Schalke 04" w Gelsenkirchen, Muzeum Historii Niemieckiej po 1945 w Bonn oraz przepiękną gotycką katedrę w Kolonii. Nie zabrakło również takich atrakcji jak "Escape Room" w małym studenckim miasteczku Muenster, zajęć w szkole z gry na bębnach oraz wspólnego składania ławki z własnoręcznie namalowanymi elementami polsko-niemieckimi, która stanęła na terenie szkoły, jako symbol naszej wizyty oraz długoletnij wspólpracy. Wszyscy wróciliśmy zmęczeni, ale zarazem zadowoleni z naszej wyprawy do Marl. Całe przedsięwzięcie zostało dofinansowane przez organizację Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży z siedzibą w Warszawie.

Chętnych do wzięcia udziału w kolejnej wymianie, która odbędzie sie już na wiosnę, proszę o zapisywanie się u nauczycieli języka niemieckiego.

 
Inwazja na CERN! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Sylwia Bandyga   
03.10.2016.
20 czerwca, tuz przed wakacjami 43 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w warsztatach naukowych  w Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN  pod Genewą. Warsztaty rozpoczął wykład o cząstkach elementarnych. Następnie uczestnicy  budowali komory Wilsona iw    obserwowali ślady cząstek elementarnych. Po zwiedzeniu wystawy -  muzeum  synchrocyklotronu iwprzerwie obiadowej zwiedzaliśmy Fabrykę Antymaterii. Potem kolejny wykład o poszukiwaniu bozonu Higgsa i na koniec wizyta w Cern Control Center gdzie nadzoruje się pracę Wielkiego Zderzacza Hadronów LHC. Warsztaty perfekcyjnie zorganizował  absolwent naszego liceum i pracownik naukowy CERN  Arek Gorzawski.
 
 
  
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 118 - 130 z 436

Gimnazjum

strona www Gimnazjum Dwujęzycznego nr 18 w Rybniku:

g18.rybnik.pl

Zamów biuletyn


Logowanie


Hasło?