Skip to content
English French German Italian Polish Portuguese Russian Spanish Irish
Aktualności
Jak co roku Diamentowy Indeks AGH z fizyki dla uczniów naszej szkoły! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Joanna Kondys   
12.04.2017.
Z radością informujemy, że troje uczniów naszej szkoły uzyskało tytuł Laureata Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" z fizyki.

Serdecznie gratulujemy Monice Klimek  z klasy 3b ,  Adamowi Pawłowskiemu z klasy 3a oraz Wojciechowi Adamcowi z klasy 2b.

Wojtek i Adam przygotowywali się pod opieką p. Grzegorza Łopatki, a  Monika pogłębiała wiedzę pod czujnym okiem p. Romualda Kondysa.

Życzymy dalszych sukcesów !!!

 
Dzień Otwarty w IILO Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Magdalena Trzebuniak   
11.04.2017.

Zachęcamy do lektury - relacja Kamila Kamińskiego, ucznia kl. 1E.

Zarówno dla maturzystów, jak i gimnazjalistów, zbliża się okres niosący ze sobą ogromne zmiany. W grę wchodzi wybór przyszłych uczelni czy szkół średnich. Teraz skupimy się na tej drugiej grupie, która 19-21 kwietnia zmagać się będzie z testem, weryfikującym wiedzę i zdolności nabyte w gimnazjum. Jak wybrać, aby wybór był satysfakcjonujący i w pełni konstruktywny? Najlepiej poznać potencjalną przyszłą szkołę z różnych stron! Taką możliwość zaoferowało, jak co roku, II Liceum Ogólnokształcące im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, starszym rocznikom znane pod patronatem Hanny Sawickiej. 8 kwietnia szkoła zorganizowała dzień otwarty. 

 

Czytaj całość
 
Podziękowanie Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Magdalena Trzebuniak   
11.04.2017.

W dniu 8 kwietnia prezentowaliśmy naszą ofertę edukacyjną w szkole. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim Uczniom, Nauczycielom, Pracownikom oraz Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie Dnia Otwartego.

Maria Malinowska

Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 

 

 
Ponownie w CERN! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Magdalena Trzebuniak   
11.04.2017.

W dniach od 21 do 25 marca troje uczniów II LO: Łukasz Bartoszek  z klasy IA, Paweł Maciończyk z klasy IIB i Adam Pawłowski z klasy III A uczestniczyło w warsztatach naukowych dla laureatów konkursów fizycznych zorganizowanych przez polskich pracowników naukowych Europejskiej Organizacji  Badań Jądrowych CERN pod Genewę. Koordynatorem projektu był absolwent naszego liceum dr Arkadiusz Gorzawski. CERN dysponuje największym obecnie akceleratorem – Wielkim Zderzaczem Hadronów (LHC) i to tutaj potwierdzono istnienie Bozonu Higgsa. Warsztaty obejmowały serię wykładów, zajęcia doświadczalne oraz wycieczki. W tym czasie uczniowie zapoznawali się z niezwykle zaawansowaną technologicznie aparaturą badawczą oraz  poszerzali swoją wiedzę z zakresu fizyki cząstek elementarnych, sposobów ich wytwarzania i detekcji.

Dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę!

 
Diamentowy Indeks AGH z matematyki dla uczniów naszej szkoły! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Ewa Tokarz   
10.04.2017.

Z radością informujemy, że troje uczniów naszej szkoły uzyskało tytuł laureata Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" z matematyki.

Gratulujemy Monice Klimek i Karolinie Słomce z klasy 3b oraz Adamowi Pawłowskiemu z klasy 3a.

Monika i Karolina przygotowywały się pod opieką p. Ewy Tokarz, a Adam  pracował z p. Kariną Łępicką.

Serdecznie gratulujemy!!

 
Dwunastu najlepszych! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Magdalena Trzebuniak   
10.04.2017.

Przedstawiamy laureatów Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Społeczeństwie: 
Marta Olejowska, Bartosz Zimny, Martyna Staneczek oraz Monika Bonczek z klasy 3GA, Kacper Bugla, Wojciech Maciejończyk i Monika Chowaniec z 2GA. 
Ogółem z naszej szkoły do trzeciego etapu zakwalifikowało się dwunastu uczniów. Tytuł finalisty uzyskali: Aleksandra Magiera, Filip Madzia, Julia Rewer, Anna Kalinowska z 3GA oraz Wiktor Belkhayat z 2GA. Uczniów przygotowywała p. Jolanta Palińska. 

Gratulujemy!!

 
Sukces Bartłomieja Wieczorka Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Magdalena Trzebuniak   
03.04.2017.

Serdecznie gratulujemy Bartłomiejowi Wieczorkowi z klasy 2c, który został laureatem VI Olimpiady Wiedzy o Górnym Śląsku. Bartek jako laureat wybrał indeks na politologię w Uniwersytecie Śląskim. Życzymy kolejnych sukcesów!

Justyna Mikuła

 
Teatr po angielsku Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Sylwia Bandyga   
03.04.2017.

Po kilku latach przerwy odrodził się w naszej szkole duch teatrów w języku angielskim, a to głównie za sprawą Anny Drewniok z II f, która stworzyła musical ”Illusion”. Ania  napisała zarówno tekst jak i muzykę, była też odtwórczynią głównej roli. Sztuka została owacyjnie przyjęta przez publiczność podczas Festiwalu Teatrów w Języku Angielskim organizowanym corocznie w I LO w Rybniku oraz nagrodzona 2. miejscem przez międzynarodowe Jury. Helena Bór z II a wybrana została najlepszą aktorką festiwalu.

Sztukę przygotowała i przedstawiła grupa C1 – Anna Drewniok, Marta Koczar (aktorka i flecistka) i Mikołaj Sochacki (pianista) z klasy II f; Jakub Bodio, Jan Bodio, Basia Dudzik i Helena Bór (aktorka i kontrabasistka) oraz Sonia Zieleźny (scenograf) z klasy II a.

Congratulations! We are looking forward to seeing you on our school stage :)

 
Kierunek - Dublin Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Sylwia Bandyga   
03.04.2017.

Z przyjemnością informujemy o sukcesie naszych gimnazjalistów, którzy osiągnęli świetne wyniki w III Międzypowiatowym  Konkursie „Poliglota Ziemi Śląskiej”. Spośród 30 uczestników finału, który odbył się 31.03.2017 w siedzibie  CUJ Albion w Rybniku –organizatora zawodów, 12 było z naszej szkoły. Uczestnicy przystąpili do testów z języka angielskiego oraz niemieckiego lub francuskiego. Łączny wynik z obu testów stanowił o zajmowanym w konkursie miejscu. I tak:

 Wiktoria Wajda z klasy 2GA zajęła 1. miejsce, a Julia Cwynar, również z 2GA, 3. miejsce

Nagrody wręczył uczestnikom zastępca prezydenta Miasta Rybnika Janusz Koper. Główną nagrodą w konkursie jest dwutygodniowy pobyt na obozie językowym w Irlandii!

Laureatom i finalistom gratulujemy, a Wiktorii życzymy wspaniałych wrażeń!

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 118 - 130 z 492

Gimnazjum

strona www Gimnazjum Dwujęzycznego nr 18 w Rybniku:

g18.rybnik.pl

Zamów biuletyn


Logowanie


Hasło?