Skip to content
English French German Italian Polish Portuguese Russian Spanish Irish
Aktualności
Kolejny sukces naszych artystów! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Magdalena Trzebuniak   
12.12.2016.

W miniony piątek, w Zespole Szkół nr 2 w Żorach odbył się Regionalny Konkurs Poezji Obcojęzycznej, w którym nasi uczniowie zdobyli najwyższe laury:

I miejsce w kategorii "Język angielski" zajął Wiktor Kwiatoń z kl. 3C, który recytował wiersz "Annabel Lee" (opiekun p. Barbara Leftih).

II miejsce w kategorii "Język rosyjski" zajęła Sandra Pałka z kl. 2B, która wystąpiła z wierszem pt. "Miłość" (opiekun p. Mariola Madzia).

I miejsce w  kategorii "Język włoski" zajęła Paulina Zegarska z kl. 1D, która zaprezentowała utwór "Lokomotywa" (opiekun p. Zofia Jakubowska).

Serdecznie Wam gratulujemy!!

 
Internetowy Konkurs Matematyczny MATMIX.pl Reaktywacja Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Sylwia Bandyga   
08.12.2016.

Internetowy Konkurs Matematyczny MATMIX.pl rozgrywa się na stronie www.matmix.pl. Uczniowie, po wcześniejszym zarejestrowaniu i zalogowaniu się na stronie konkursu, udzielają odpowiedzi w domu na ukazujące się w określonym terminie zestawy zadań testowych. Konkurs przeprowadzany jest w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne.

Najwytrwalsi i najlepsi uczestnicy przechodzą do II etapu, który odbędzie się 1 kwietnia 2017 roku w XL Liceum Ogólnokształcącym z O.D. im. S. Żeromskiego w Warszawie. Wtedy też nastąpi zakończenie konkursu i wręczenie nagród uczestnikom finału.

Jest to jeden z największych bezpłatnych konkursów matematycznych w Polsce. Nagrodami głównymi są m.in. trzy iPhony 7 ufundowane przez Avivę oraz nowoczesne kalkulatory graficzne Casio ufundowane przez firmę Zibi. 

 
Spektakularny sukces naszych wokalistek! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Zofia Jakubowska   
06.12.2016.

  We wtorek, 29 listopada, w Zespole Szkół nr 3 już po raz czwarty odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Oczywiście nie mogło na nim zabraknąć reprezentantek naszej szkoły – od pierwszej edycji śpiewamy w V LO i zwykle szczęście nam sprzyja...

W tym roku nasze wspaniałe wokalistki osiągnęły  ogromny sukces – zdobyły    wszystkie główne nagrody!

Karolina Słomka (3b) zajęła I miejsce

Anna Drewniok (2f) - II miejsce

Patrycja Szendzielorz (2f) - III miejsce!!!

Profesjonalne Jury (p. Mirela Szutka, p. Janina Wystub, p. Izabela Gojny, p. Lidia Moskal, p. Monika Basista – Król) wysoko oceniły umiejętności wokalne i interpretacyjne naszych wokalistek, wykonujących utwory w języku angielskim, francuskim i niemieckim.

Serdecznie gratulujemy naszym dziewczętom i dziękujemy, że w taki piękny sposób stale rozsławiają naszą szkołę!

Mariola Madzia

 

 

 

 
Reforma struktury szkolnictwa Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Sylwia Bandyga   
06.12.2016.

W związku z planowaną reformą struktury szkolnictwa zwracam się z prośbą o zamieszczenie na stronach internetowych, kierowanych przez Państwa szkół i placówek linków do reformy oraz broszury z najistotniejszymi pytaniami i odpowiedziami dotyczącymi planowanych zmian:

 

http://www.kuratorium.katowice.pl/index.php?page=News&menuItemld=1014&news=7073

 

 

http://reformaedukacji.men.gov.pl/

 

Z poważaniem

Alicja Bartkowiak

Dyrektor Delegatury w Rybniku

 

 

 

 
Wakacje w obiektywie - wyniki konkursu Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Magdalena Trzebuniak   
30.11.2016.
Nagrodę główną w konkursie fotograficznym "Wakacje w obiektywie" przyznano Patrycji Szendzielorz z kl. 2F. W kategorii portret nagrodzono pracę Vladislava Bannikova z kl. 1GA, najlepszy pejzaż zdaniem jury wykonała Małgorzata Malorna z kl. 2F, a nagroda specjalna od bibliotekarzy powędrowała do Dagmary Gabriel z kl. 2C.
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy uczestnikom konkursu, a wszystkich zapraszamy do odwiedzenia wystawy pokonkursowej!
 
Dziennikarski sukces Kacpra z II GA Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Justyna Mikuła   
29.11.2016.

Z przyjemnością informujemy, że Kacper Bugla z klasy II GA zajął III miejsce w XV Regionalnym Konkursie Dziennikarskim Świat według ciebie. 

Gratulujemy Kacprze i życzymy kolejnych sukcesów! 

 
Ortografia nie ma dla niej tajemnic Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Sylwia Bandyga   
16.11.2016.

Natalia Jawór (klasa III C) zdobyła pierwsze miejsce w rybnickim międzyszkolnym konkursie ortograficznym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Gratulujemy!

 
Ekologiczny Armagedon - uczeń naszej szkoły zajął pierwsze miejsce! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Magdalena Trzebuniak   
15.11.2016.


15 listopada w Wodzisławiu Śląskim odbył się Międzypowiatowy Konkurs Ekologiczny "Ekologiczny Armagedon", który sprawdzał wiedzę uczniów szkół średnich z zakresu ekologii, ale wymagał także bardzo dobrej znajomości j. angielskiego - pytania zostały przygotowane właśnie w tym języku. Najlepszy wynik uzyskał Daniel Tomiło z klasy 3E i to on odwiedzi w kwietniu siedzibę Parlamentu Europejskiego. Gratulujemy!!

 
Konkurs Wiedzy o Filmie Współczesnym Kinomaniak Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Magdalena Trzebuniak   
07.11.2016.

Zapraszamy do udziału w 11. Konkursie Wiedzy o Filmie „Kinomaniak” odbędzie się w piątek 2 grudnia 2016 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Śląskich w Rybniku. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów rybnickich szkół ponadgimnazjalnych, którzy rywalizują w parach. Każda szkoła może zgłosić maksymalnie 5 drużyn. Pytania konkursowe dotyczą kina współczesnego od 1990 roku.

Ramowy program imprezy: 11:00-11:30 – część pisemna złożona z zadań zamkniętych i otwartych, 11:45 – projekcja filmu, 13:20 – ogłoszenie wyników części pisemnej, 13:30 – część ustna – finałowa dla pięciu najlepszych drużyn wyłonionych w części pisemnej, 14:20 – zakończenie konkursu.

Na najlepsze drużyny czekają nagrody w postaci dyplomów, książek o tematyce filmowej, płyt DVD oraz biletów do kina. Osoby zainteresowane udziałem w konkursie proszone są o zgłoszenie się do biblioteki szkolnej do p. Magdaleny Palowskiej-Trzebuniak (opiekun drużyn z II LO) do 25 listopada włącznie.

Konsultacje, przykładowe testy na kółku medialnym w środy w godz. 14:00-16:00 (biblioteka). Zapraszam!!

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 105 - 117 z 436

Gimnazjum

strona www Gimnazjum Dwujęzycznego nr 18 w Rybniku:

g18.rybnik.pl

Zamów biuletyn


Logowanie


Hasło?