Skip to content
English French German Italian Polish Portuguese Russian Spanish Irish
Aktualności
TEST KOMPETENCJI JĘZYKOWYCH Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Magdalena Trzebuniak   
23.05.2017.

Ważna informacja dla kandydatów do klas dwujęzycznych: test kompetencji językowych odbędzie się 9 czerwca 2017 o godzinie 14:00.

Kandydaci, którzy nie mogą uczestniczyć w teście w podanym terminie, muszą wcześniej złożyć w sekretariacie Zespołu Szkół nr 2 podanie o przystąpienie do testu w dodatkowym terminie, z podaniem przyczyny nieobecności. Dodatkowy termin testu kompetencji językowych to 12 czerwca 2017, godz. 15:00.

 
Rozpoczęcie rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Magdalena Trzebuniak   
19.05.2017.

GIMNAZJALIŚCI!

19 maja 2017 rozpoczyna się aktywne działanie Kandydatów w systemie elektronicznej rekrutacji, polegające na dokonywanie wyboru szkół i oddziałów. Aby to zrealizować konieczne jest założenie  konta przy użyciu przez opcji ZGŁOŚ KANDYDATURĘ. W zakładce Pomoc znajduje się podręcznik dotyczący zasad pracy w systemie elektronicznej rekrutacji.

Kandydaci, dla  których konto przygotowało gimnazjum macierzyste korzystają od razu z zakładki ZALOGUJ SIĘ.

Kandydaci wybierający szkoły: sportowe, ponadgimnazjalne mistrzostwa sportowego, ponadgimnazjalne z oddziałami sportowymi, oddziałami mistrzostwa sportowego, oraz ponadgimnazjalne dwujęzyczne, z oddziałami dwujęzycznymi, oddziałami międzynarodowymi składają wydrukowane i podpisane wnioski do 02 czerwca 2017

Przy zakładaniu konta koniecznie zapisz swój LOGIN (który nada Ci system) oraz swoje hasło, które ustalasz samodzielnie.

A oto kilka przydatnych informacji w procesie rekrutacji

  • Przed dokonywaniem wyboru zapoznaj się z OFERTĄ
  • Sprawdź zakładkę TERMINY, w której znajdują się daty, jakie obowiązują na założenie konta i złożenie wydrukowanego i podpisanego wniosku w szkole I wyboru oraz na dostarczenie świadectwa i wyniku egzaminu gimnazjalnego oraz ewentualnych dokumentów wymaganych przez szkołę
  • Najpóźniej do 19 czerwca załóż konto i dostarcz podpisany wniosek do szkoły I wyboru -jeśli tego nie zrobisz to Twoja kandydatura zostanie automatycznie odrzucona i stracisz szansę nauki w wymarzonej szkoły.
 
Zmiana planu lekcji Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Agnieszka Chorągwicka   
10.05.2017.
Z dniem 10 maja 2017r. obowiązuje nowy plan lekcji. Zmieniony rozkład zajęć dostępny jest w dzienniku elektronicznym.
 
Spektakularny sukces naszych gimnazjalistów! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Magdalena Trzebuniak   
29.04.2017.

 

żródło: http://www.czerwionka-leszczyny.pl/index.php?mact=News,mc9601,default,1&mc9601number=5&mc9601category=Aktualno%C5%9Bci&mc9601pagenumber=4&mc9601returnid=16&mc9601returnid=16&page=16

W Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach odbyła się Gala Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów gimnazjów województwa śląskiego w roku szkolnym 2016/2017 r. W zaszczytnym gronie laureatów znalazło się aż 17 uczniów Gimnazjum nr 18!

Laureaci konkursów przedmiotowych:

Bartosz Zimny, Monika Bonczek, Kacper Bugla, Martyna Staneczek, Monika Chowaniec, Marta Olejowska, Wojciech Maciejończyk - Laureaci Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z WOS  (op. Jolanta Palińska)

Wiktoria Wajda, Wojciech Przybylski, Albert Koczy - Laureaci  Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego (op. Beata Kocjan, Hanna Skowrońska)

Jakub Ostrzołek, Kacper Bugla, Szymon Nowak - Laureaci Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki (op. Romuald Kondys, Grzegorz Łopatka)

Wiktor Belkhayat, Marcin Bober - Laureaci Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego  (op. Justyna Mikuła)

Szymon Tokarz - Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii (op. Sławomir Targosz)

Wiktoria Jop - Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii (op. Maria Król)

Ponadto 10 tytułów finalisty:

Aleksandra Magiera, Anna Kalinowska, Filip Madzia, Julia Rewer (WOS), Marta Olejowska, Kinga Bogocz (Język Angielski), Daria Jaroszek, Szymon Nowak (Geografia), Julia Kowalczyk-Kudziarz (Biologia), Albert Koczy (Fizyka). 

Zofia Kibało - Laureatka I Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów (op. Jolanta Palińska)

Podczas gali wręczone zostały zaświadczenia dla laureatów, dyplomy dla opiekunów oraz wyróżnienia dla szkół i nauczycieli opracowujących wojewódzkie konkursy przedmiotowe.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
Wyrazy głębokiego współczucia Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Sylwia Bandyga   
26.04.2017.
 
II LO SREBRNĄ SZKOŁĄ PRAWORZĄDNOŚCI Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Magdalena Trzebuniak   
25.04.2017.
W VI Ogólnopolskim Rankingu Olimpijskim COPTIOSH 2017 II Liceum Ogólnokształcące w Rybniku znalazło się w grupie szkół, które zajęły miejsca od 11. do 35. i tym samym uzyskało status Srebrnej Europejskiej Szkoły Praworządności RP 2017 roku.

Ogólnopolski Ranking Olimpijski Stowarzyszenia Edukacyjno-Oświatowego COPTIOSH w Białymstoku to zestawienie wyników szkół ponadgimnazjalnych w społeczno-prawnych olimpiadach przedmiotowych, tematycznych i interdyscyplinarnych organizowanych w Polsce przez różne podmioty, w tym SEO COPTIOSH. Wyróżnienie daje szkole prawo do posługiwania się tym statutem oraz zamieszczania loga szkoły danej kategorii, jako placówki, w której edukacja społeczna, europejska, prawna, historyczna i/lub z dziedziny praw człowieka, stoi na wysokim poziomie.

VI Ranking Olimpijski został przygotowany na podstawie osięgnięć w roku szkolnym 2015/2016.

 
KOLEJNY SUKCES BARTOSZA MODZELEWSKIEGO! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Sylwia Bandyga   
24.04.2017.
Bartosz Modzelewski z klasy III f w tym roku szkolnym po raz trzeci został laureatem ogólnopolskiej olimpiady. W sobotę 22 kwietnia 2017 r.  uzyskał tytuł laureata Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie. Bartkowi serdecznie gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.
 Jolanta Palińska
 
Sukces w konkursie Know America 2017 Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Magdalena Trzebuniak   
21.04.2017.
Uczennica klasy Ib, Joanna Szymik, została laureatką konkursu Know America, zorganizowanego przez Ambasadę Stanów Zjednoczonych w Warszawie i otrzyma indeks na studia I stopnia w Ośrodku Studiów  Amerykańskich UW. Oprócz zdobytej wiedzy i nagrody, była to również bardzo ciekawa przygoda lingwistyczna. Gratulujumy i życzymy powodzenia w nastepnej edycji konkursu za rok. Kolejne nagrody do zdobycia i fantastyczne przeżycia gwarantowane!

opiekun Stefania Gajerska
 
Ogromny sukces w 41. Olimpiadzie Języka Angielskiego Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Magdalena Trzebuniak   
21.04.2017.

Uczeń klasy 3 d, Kacper Grudzień, został laureatem XLI Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego plasując się na 8. miejscu w Polsce!
Jest to wybitny sukces naszego ucznia, biorąc pod uwagę specyfikę tego konkursu oraz liczbę osób biorących w nim udział. Według organizatorów w I etapie startowało 24000 uczniów z całej Polski, do II etapu zakwalifikowało się około 600 osób, a laureatów jest 21. Zdobycie w zeszłym roku tytułu finalisty XL Olimpiady Języka Angielskiego dodatkowo zmotywowało Kacpra do ponownego podjęcia wyzwania i próby osiagnięcia najwyższego wyróżnienia.
Gratulujemy i życzymy sukcesów naukowych i zawodowych nie tylko w świecie anglojęzycznym!

opiekun Stefania Gajerska

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 105 - 117 z 492

Gimnazjum

strona www Gimnazjum Dwujęzycznego nr 18 w Rybniku:

g18.rybnik.pl

Zamów biuletyn


Logowanie


Hasło?