Skip to content
English French German Italian Polish Portuguese Russian Spanish Irish
Olimpiada Języka Rosyjskiego Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Krzysztof Lazaj   
21.01.2013.
matrioszki

Z ogromną przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły Izabela Biel (1f), Natalia Rozłucka (2e) i Mikołaj Mroszczak (2b) zakwalifikowali się do II  etapu (rejonowego) XLIV Olimpiady Języka Rosyjskiego!
Gratulujemy i życzymy sukcesów!!!

Mariola Madzia

 
Półfinał "Pojedynku na Słowa" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Zofia Jakubowska   
20.01.2013.
Dziękuję recytatorom i wokalistom naszego liceum za udział w półfinałowych zmaganiach "Pojedynku na Słowa", wspaniałą postawę i klasę. Tym razem w finale zmierzą się inne drużyny. "Reszta jest milczeniem" (W.Szekspir). Katarzyna Nogły
 
Gratulujemy uczestnikom drugiego etapu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego:) Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Zofia Jakubowska   
20.01.2013.
Uczniowie naszego liceum:Sonia Żogała z klasy IIIb,Adrianna Barszowska, Klaudia Grochol, Patryk Górczyński z klasy IIIg oraz Kinga Ochojska z klasy II b zakwalifikowali się do drugiego- okręgowego etapu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Gratulujemy, życząc wytrwałości w pracy i powodzenia w dalszych konkursowych zmaganiach.
 
Informacja dla rodziców Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Krzysztof Lazaj   
16.01.2013.

Informacja dla rodziców uczniów II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Frycza Modrzewskiego i Gimnazjum Dwujęzycznym nr 18 w Rybniku.

Rada Rodziców wspiera działalność statutową szkoły między innymi poprzez:

  • pomoc dla uczniów ( konkursy, olimpiady, zakup biletów miesięcznych, kompletów podręczników szkolnych zwracanych  na stan szkoły po zakończeniu roku szkolnego, dofinansowanie uczestnictwa w klasowych wyjazdach, itp.),
  • finansowanie dodatkowych zajęć przygotowujących do matury lub kółek zainteresowań (40 godzin tygodniowo),
  • zakup pomocy dydaktycznych, współfinansowanie remontów pracowni i szkoły oraz finansowanie zakupu książek do biblioteki szkolnej
  • finansowanie uroczystości rozpoczęcia i zakończenia roku szkolnego (wynajem sali w Teatrze Ziemi Rybnickiej, zakup poczęstunku po zakończeniu szkoły przez III klasy Liceum i Gimnazjum, finansowanie nagród dla uczniów wyróżniających się i laureatów olimpiad i konkursów)
  • współfinansowanie konkursów i zawodów organizowanych przez naszą szkołę oraz wyjazdów integracyjnych w ramach współpracy z innymi szkołami (nagrody, poczęstunki, drobne prezenty itp.),
  • dopłaty w wysokości 12% wpłaconych kwot na wycieczki klasowe,
  • finansowanie inicjatyw Samorządu Szkolnego,
  • dofinansowanie w miarę posiadanych środków uroczystości organizowanych w naszej szkole (święta, pikniki szkolne, rocznice, itp.),

Plan wydatków corocznie jest opracowywany i zatwierdzany uchwałą Rady Rodziców na podstawie dobrowolnie zadeklarowanych kwot przez rodziców w poszczególnych klasach. Proponowana kwota od 12 lat jest stała i wynosi 25 zł miesięcznie.
Funkcjonowanie opiera się na regularnym  realizowaniu podjętych zobowiązań bezpośrednio na spotkaniu z wychowawcą w klasie lub konto Rady Rodziców nr 90 1370 1213 0000 1761 4794 4400 (prosimy o podanie w tytule klasy oraz nazwiska i imienia dziecka). Za wszystkie dokonane wpłaty dziękujemy.
Kontrolę nad prawidłowością i zasadnością wydatkowanych środków finansowych szczegółowo prowadzi 3 osobowa Komisja Rewizyjna Rady Rodziców.

 
Nowa wystawa w bibliotece szkolnej! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Katarzyna Talarek   
16.01.2013.
Serdecznie zapraszamy na kolejną wystawę autorską do biblioteki szkolnej. Tym razem prezentowana będzie twórczość uczennicy z klasy 3f Joanny Trojan.
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 20

Gimnazjum

strona www Gimnazjum Dwujęzycznego nr 18 w Rybniku:

g18.rybnik.pl

Zamów biuletyn


Logowanie


Hasło?